iMagazine

Wykonujemy kopię zapasową kontaktów

14/03/2013, 12:49 · · · 5

Ważne dane mają to do siebie, że potrafią ginąć w najmniej odpowiednim momencie. Albo okazują się być ważnymi chwilę po tym, jak je usunęliśmy. Podobnie się ma sprawa z kontaktami. Te przechowywane w iCloud zapewniają synchronizację między wszystkimi urządzeniami korzystającymi z tego samego AppleID. Ale jeśli nie używamy Time Machine na Maku i z któregoś z urządzeń usuniemy kontakt, to przepadnie na zawsze. Co zrobić, żeby zabezpieczyć się przed takimi “wpadkami”?

Rozwiązaniem może być na przykład użycie usługi, która oferuje przywracanie usuniętych rzeczy. Jedną z nich jest ogólnie wszystkim znany Dropbox, który przez 30 dni umożliwia przywrócenie usuniętego pliku. Jak zatem zaprząc tę usługę, by miała swoją pieczę również nad naszymi kontaktami? Ano w miarę prosto. Na początku musimy uruchomić Terminal (znajdziemy go w folderze /Applications/Utilities) i wpisać po kolei:

W ten sposób utworzymy tzw. link symboliczny, który nie zmieni położenia folderu z naszymi kontaktami, ale jednocześnie będzie na bieżąco synchronizowany z Dropboksem.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dariusz Gardyński napisał(a):

Linki symboliczne łatwo i przyjemnie generuje MacDropAny :).

lookash napisał(a):

SymbolicLinker – działa z menu kontekstowego. Używam na bieżąco, zarówno jako backup jak i jako sposób na udostępnianie komuś rzeczy której nie koniecznie chce przenosic do katalogu Dropboxa. Zastanawia mnie inna sprawa. Czy jeśli zrobimy link symboliczny np. do katalogu kontaktów i na innym urzadzeniu usuniemy ten link symboliczny z Dropboxa to czy usunie tam to również sam katalog kontaków z domyślnej lokalizacji czy zniknie jedynie folder-linka? Musiałbym w końcu sprawdzić.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Usuwa tylko z Dropsa, wielokrotnie już sprawdzałem. :)

Michał napisał(a):

A wiecie jak takie coś pod marnym windowsem zrobić ?

Michał napisał(a):

Da się takie coś pod windowsem? Bo gdy stworzę link symboliczny, rzeczywiście robi mi kopię, ale usunięcie pliku z dropboxa usuwa oryginał :/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK