iMagazine

Wyświetlanie numeru telefonu dużą czcionką

23/03/2013, 21:25 · · · 3

Ile to razy ktoś nas prosił o podanie czyjegoś numeru telefonu, a my byliśmy akurat na tyle zajęci, że mogliśmy tylko wyświetlić go na ekranie (bo np. jedliśmy w tym czasie, a jak wiadomo z pełnymi ustami rozmawiać nie wypada)? Wtedy interesant najczęściej musiał wsadzać głowę w ekran, żeby numer zobaczyć. Aplikacja Kontakty ma na szczęście na to radę.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Istnieje bowiem możliwość pokazania danego numeru w powiększeniu na całym ekranie, co nawet przy 11 calach powinno wystarczyć dla osoby stojącej w większej odległości od ekranu bez problemu go odczytać. Jak to zrobić?

W aplikacji Kontakty przechodzimy do wybranego kontaktu, i klikamy etykietę obok jego numeru telefonu (1.), a następnie z menu wybieramy Pokaż dużą czcionką (2.).

Rezultatem będzie wspomniane już powiększenie numeru telefonu na całą szerokość ekranu.

Źródło:
OS X Daily

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Karol napisał(a):

Korzystać z komputera podczas obiadu również nie wypada… Anyway działa to też w mailu jeśli wykryje numer ;)

jur_me napisał(a):

Akurat ta metoda na kompa jest mi znana. Szkoda tylko, że nie można tego zrobić na iPhone lub iPad. Z kompem raczej nie chodzę np do knajpy, a pytanie o nr telefonu przydałby się raczej w tych przypadkach, bo rzeczywiście są zbyt małe.

Behinder napisał(a):

Mając Launchbar też można to osiągnąć :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK