iMagazine

Kontroluj iTunes (i nie tylko!) za pomocą telefonu z Androidem

26/03/2013, 21:55 · · · 2

Ile razy chciałeś, bądź chciałaś, zmienić piosenkę w iTunes, ale komputer był daleko od Ciebie? Pewnie wiele. Jeżeli masz iPhone’a – sprawa jest prosta, da się to zrobić z telefonu. Co z posiadaczami smartfonów z Androidem? Czy jest dla nich nadzieja?

Okazuje się, że jest! Aby była jasność, w przypadku iPhone’a mówiłem oczywiście o aplikacji Remote z App Store.

Szukając odpowiednika na Androida, trafiłem na coś znacznie lepszego. Otóż, czasami wpada do głowy szalony pomysł, aby obejrzeć sobie film „na dobranoc”. Pakujemy się do łóżka i, o ile nie mamy laptopa a komputer leżymy obok nas, robi się problem. Jak puścić film, co gdy będzie za głośno, co gdy ekran będzie świecił za jasno, aż, wreszcie, co zrobić z Makiem po zakończonym seansie? Mac Remote rozwiązuje wszystkie te problemy.

Jest to prosta aplikacja, którą instalujemy na naszym smartfonie z Androidem. Procedura obsługi jest prosta: oba urządzenia (tj. telefon i komputer) muszą być podłączone do jednej sieci Wi-Fi. Następnie uruchamiamy Prefencje Systemowe w OS X i otwieramy sekcję Udostępnianie. Kolejnym krokiem jest „zaptaszkowanie” pozycji Zdalne logowanie. Stąd też potrzebujemy dwie pozycje: nazwę użytkownika oraz adres IP maszyny.

Screen_Shot_2013-03-26_at_9.22.57_PM-2

Następnie należy włączyć aplikację na telefonie. Z górnego paska wybieramy CONNECT i wpisujemy tam wartości, które sczytaliśmy z komputera, wyjątkiem jest hasło do danego konta – to powinniśmy znać. Zaznaczamy Remember data, potwierdzenie kliknięciem w Connect i gotowe.

htc333

Teraz możemy przy pomocy smartfona sterować:

  • pokazem zdjęć w iPhoto;
  • playlistą w iTunes lub Spotify
  • prezentacją w Keynote czy PowerPoint
  • odtwarzaniem filmu w QuickTime lub VLC,

oraz wiele, wiele więcej. Nie można zapomnieć o takich funkcjach jak usypienie, czy wyłączanie komputera (które z poziomu iOS wymagają naprawdę dużej zabawy).

Mac Remote znajdziecie w Google Play, za darmo.

2

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ja MussoHubert Witkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hubert Witkowski
Gość
Hubert Witkowski

Nie można zapomnieć o takich funkcjach jak usypienie, czy…

Ja Musso
Gość

Znalazłem błąd aplikacji. Mianowicie nie można się połączyć z macbokiem gdy nie ma hasła zabezpieczającego konto użytkownika mac’a