iMagazine

Kontroluj iTunes (i nie tylko!) za pomocą telefonu z Androidem

26/03/2013, 21:55 · · · 2

Ile razy chciałeś, bądź chciałaś, zmienić piosenkę w iTunes, ale komputer był daleko od Ciebie? Pewnie wiele. Jeżeli masz iPhone’a – sprawa jest prosta, da się to zrobić z telefonu. Co z posiadaczami smartfonów z Androidem? Czy jest dla nich nadzieja?

Okazuje się, że jest! Aby była jasność, w przypadku iPhone’a mówiłem oczywiście o aplikacji Remote z App Store.

Szukając odpowiednika na Androida, trafiłem na coś znacznie lepszego. Otóż, czasami wpada do głowy szalony pomysł, aby obejrzeć sobie film „na dobranoc”. Pakujemy się do łóżka i, o ile nie mamy laptopa a komputer leżymy obok nas, robi się problem. Jak puścić film, co gdy będzie za głośno, co gdy ekran będzie świecił za jasno, aż, wreszcie, co zrobić z Makiem po zakończonym seansie? Mac Remote rozwiązuje wszystkie te problemy.

Jest to prosta aplikacja, którą instalujemy na naszym smartfonie z Androidem. Procedura obsługi jest prosta: oba urządzenia (tj. telefon i komputer) muszą być podłączone do jednej sieci Wi-Fi. Następnie uruchamiamy Prefencje Systemowe w OS X i otwieramy sekcję Udostępnianie. Kolejnym krokiem jest „zaptaszkowanie” pozycji Zdalne logowanie. Stąd też potrzebujemy dwie pozycje: nazwę użytkownika oraz adres IP maszyny.

Screen_Shot_2013-03-26_at_9.22.57_PM-2

Następnie należy włączyć aplikację na telefonie. Z górnego paska wybieramy CONNECT i wpisujemy tam wartości, które sczytaliśmy z komputera, wyjątkiem jest hasło do danego konta – to powinniśmy znać. Zaznaczamy Remember data, potwierdzenie kliknięciem w Connect i gotowe.

htc333

Teraz możemy przy pomocy smartfona sterować:

  • pokazem zdjęć w iPhoto;
  • playlistą w iTunes lub Spotify
  • prezentacją w Keynote czy PowerPoint
  • odtwarzaniem filmu w QuickTime lub VLC,

oraz wiele, wiele więcej. Nie można zapomnieć o takich funkcjach jak usypienie, czy wyłączanie komputera (które z poziomu iOS wymagają naprawdę dużej zabawy).

Mac Remote znajdziecie w Google Play, za darmo.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Hubert Witkowski napisał(a):

Nie można zapomnieć o takich funkcjach jak usypienie, czy…

Ja Musso napisał(a):

Znalazłem błąd aplikacji. Mianowicie nie można się połączyć z macbokiem gdy nie ma hasła zabezpieczającego konto użytkownika mac’a

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK