iMagazine

Aktualizacja Navigona – ciekawe funkcje

05/04/2013, 10:07 · · · 1

navigonRzadko piszemy o aktualizacjach aplikacji na iOS. Tym razem uważam, że warto wspomnieć o nowej wersji Navigona jaką wypuścił Garmin.

Dlaczego? Jest kilka powodów, na które zwróciłem szczególną uwagę.

Po pierwsze Navigon teraz w wygodny sposób integruje informacje z Wikipedii o mijanych miejscach. Klikając na ikony Wikipedii wyświetlane na mapie, otrzymujemy dostęp do szczegółowych informacji o wybranym budynku czy miejscu. Użytkownik ma również możliwość przeszukiwania bazy danych Wikipedii w celu znalezienia interesujących go informacji.

Najnowsza aktualizacja wspiera serwisy społecznościowe, takie jak Foursquare czy Glympse.

Zintegrowana w aplikacji funkcja Foursquare udostępnia użytkownikom lokalizacje z sieci społecznościowej Foursquare i pozwala „zameldować się” u celu podróży. Teraz są one wyświetlane w widoku mapy, co znacznie ułatwia ich znajdowanie. Funkcja Glympse umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji przyjaciołom, rodzinie czy partnerom biznesowym, niezależnie od tego, czy korzystają z aplikacji na smartfonie czy po prostu przeglądarki internetowej. Odbiorcy są informowani poprzez SMS lub e-mail, a następnie mogą śledzić trasę użytkownika przez określony czas. Do podglądu na Glympse nie potrzebują żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka internetowa.

Dzięki możliwości przesyłania dźwięku przez Bluetooth, aplikacja zapewnia także lepszą integrację z samochodowym systemem audio. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą Bluetooth do systemu audio, a głosowe wskazówki dojazdu będziesz wyraźnie słyszał przez samochodowe głośniki. Co najciekawsze wg mnie, jeśli słuchasz również muzyki z iPhone’a przez głośniki samochodowe, aplikacja automatycznie wykryje to połączenie i wyłączy muzykę przed dostarczeniem wskazówek głosowych – wg mnie to jest świetne.

Ponadto, funkcja myTrends, bazując na naszych nawykach, automatycznie zapamiętuje częste i ulubione trasy oraz cele podróży. Następnie w konkretnych dniach i o danych godzinach przewiduje trasę bez konieczności wpisywania adresu docelowego przez użytkownika.

Do 8 kwietnia aplikacja NAVIGON Europe jest dostępna w App Store w promocyjnej cenie.

1

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Chmiel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chmiel
Gość
Chmiel

Tak, to wszystko bardzo ważne funkcje nawigacji samochodowej…