Mastodon

Pytanie-prośba od czytelnika. Liczymy, że pomożecie [Aktualizacja linków]

15
Dodane: 11 lat temu

Dostaliśmy list od czytelnika z prośbą o pomoc. My nie mamy doświadczenia z adapterami USB 3.0, ale może ktoś Was mógłby pomóc – na co liczymy. Z góry dziękujemy.

Pisze do Państwa ponieważ kończą mi się pomysły do kogo mógłbym jeszcze zwrócić się o pomoc. Jestem osobą niepełnosprawną posługuje się stopami od dziecka. Ukończyłem ASW w Poznaniu i otrzymałem dyplom grafika komputerowego. Pracowałem w agencji reklamowej niestety po przejściu trzech udarów mózgu musiałem zrezygnować z dalszej pracy, udary zabrały mi częściowo wzrok i jedną stopę. Pisze to wszystko po to aby przybliżyć Państwu swoją sytuację. W obecnej chwili mam bardzo ograniczone możliwości kontaktu, a co za tym idzie uzyskania odpowiedzi na swój problem.

Kupiłem sobie kartę expresscard z portami USB 3.0 na Allegro, jednak okazało się, że firma, która jest producentem karty posiada obecnie sterowniki tylko na 10.7 a na 10.8 prawdopodobnie zostały wycofane.

Mam system Mac OS X 10.8 (bez aktualizacji ponieważ po uaktualnieniu syntezator mowy szwankuje). Komputer wie, że ma taką kartę ale z braku sterowników nie potrafi jej używać. W internecie znalazłem na stronie rozwiązanie podobnego problemu, ale sposób jest troszkę ryzykowny moim zdaniem. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest zdanie fachowca. Z tego co pamiętam jedna z trzech aktualizacji 10.8 naprawia problemy z kompatybilnością USB 3.0 i myślę, że rozwiązało by to mój problem.

Karta: Ake Expresscard 34 kontroler USB 3.0 link: http://ake-nb.com/cp/html/?6.html
Sterownik innej firmy, który współpracował z kartą wg. sprzedawcy: http://oyendigital.com/tech/drivers/HBU3MAC_MTN_LION.zip

Pozdrawiam
Marcin

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 15

Karta niestety nadal uparcie odmawia współpracy tak jak jej producent… ;)

Piszesz: “Mam system Mac OS X 10.8 (bez aktualizacji ponieważ po uaktualnieniu syntezator mowy szwankuje).” Z jakim syntezatorem masz problem po aktualizacji? Ja używam systemowych syntezatorów mowy i nie zauważyłem problemów. Możesz coś więcej napisać na ten temat? Jak obijawia się to szwankowanie?

Właśnie mam problem z systemowym syntezatorem mowy, a dokładnie z pre definiowanym skrótem klawiszowym. Objawia się to tym, że klawisz raz działam a raz nie. Myślałem, że problem jest mechaniczny i przeprogramowałem kombinacje klawiszy, ale problem nadal pozostał bez zmian. W inny sposób zdefiniowałem kombinacje klawiszy i “zaleczyłem” chwilowo swój problem – brakuje mi jednak niektórych funkcji, które są związane z tym sposobem programowania skrótu. Np. otwieranie reader w Safari i uruchomienie syntezatora mowy za jednym naciśnięciem klawisza. Jedyne co mi dała ta aktualizacja jest to, że wiem, że PXHCD.kext niestety jeszcze nie wprowadza korzystnych zmian w moim przypadku. Chyba pozostaje mi czekać na następną aktualizacje i mieć nadzieję.

Bardzo dziękuje za wszystkie wpisy za te, które są jak i przyszłe, które się pojawią. Ponieważ każda wypowiedz jest cenną nauką.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Marcin

W tym wypadku ważniejszy jest system niż sama maszyna ;)
Mam podobną kartę, też z NEC UDP 720202 i na moim MBP 17″ late 2011 z 10.6,8 – bez problemu zapinałem sterownik Oyen’a i działało; polecałem to rozwiązanie i udostępniłem info sprzedawcy z Allegro. Po updacie do 10.8.2 przerobiłem dziesiątki kext’ów, które rzekomo działały aż trafiłem na taki, który działa choć mam wrażenie, że trochę wolniej (ale może to kwestia zajętości miejsca na dysku zewnętrznym). Poszukam w archiwum mojego rozwiązania. Jak Ci to wysłać? Będzie tego parę megabajtów.

Mój mail: marcin05811 małpa gmail kropka com

Z góry wielkie dzięki.

Dziękuję wszystkim za to, że wzięli moją prośbę sobie do serca. Specjalne podziękowanie dla @Kafebiba, który przesłał mi rozwiązanie mojego problemu i redaktorom iMagazine dzięki, którym problem nie do rozwiązania został rozwiązany. To dowodzi, że jeszcze są ludzie na tym świecie…

Pozdrawiam
Marcin