iMagazine

Yahoo Weather jako alternatywa dla systemowej Pogody

19/04/2013, 16:28 · · · 2

W aplikacji Pogody, od początku istnienia iOS, Apple wykorzystywało informacje pochodzące z Yahoo. Dziś serwis opublikował własną aplikację, która dostarcza większą ilość danych, jest też zdecydowanie bardziej atrakcyjna wizualnie. Jednocześnie sposób działania programu przypomina domyślną aplikację systemową.

Yahoo Weather przystosowane jest obecnie wyłącznie do ekranu iPhone’a. W podstawowym widoku pokazywane są wyłącznie podstawowe informacje – nazwa miasta, temperatura oraz ogólne określenie pogody. Po przesunięciu palcem w górę ukazuje się dokładna prognoza godzinowa oraz kilkudniowa, a następnie wiadomości odnośnie zachmurzenia, wilgotności, widoczności czy też odczuwalnej temperatury. Dodatkowo program informuje o sile i kierunku wiatru, ciśnieniu, opadach atmosferycznych i położeniu Słońca oraz fazie Księżyca. To zdecydowanie więcej, niż oferuje systemowa Pogoda. Informacje podane są jednak równie czytelnie, a nawigacja w obu programach jest bardzo podobna. Dodawanie kolejnych miast i przechodzenie pomiędzy nimi odbywa się niemal identycznie. Ponadto w tle pokazywane są zdjęcia z serwisu Flickr, pochodzące z danego miejsca (w orientacji poziomej nie są poza nimi wyświetlane żadne informacje).

Yahoo postanowiło udostępnić swoją aplikację pogodową bezpłatnie, co czyni ją jedną z pierwszych pozycji, po którą sięgniemy w poszukiwaniu alternatywy dla domyślnego programu. Sam raczej nie będę z niej często korzystał – standardowa Pogoda jest na moje potrzeby wystarczająca, a ponadto integruje się z centrum powiadomień. Nie miałbym jednak nic przeciwko, gdyby w kolejnej odsłonie iOS program wydany dziś przez Yahoo zajął jej miejsce.

Link: https://itunes.apple.com/pl/app/yahoo!-weather/id628677149?mt=8

2

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
iSikorRafał Ceglarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał Ceglarek
Gość

Rzeczywiście, brakuje ten integracji, ale patrząc z drugiej strony i systemowa i Yahoo Weather korzystają z tej samej bazy pogodowej, więc pokazują to samo.

iSikor
Gość
iSikor

pogoda bardzo ładna ale ikona estetycznie – tragiczna.