iMagazine

Aplikacja Skycash – możemy już płacić kartą za bilety

26/04/2013, 11:46 · · 2

Skycash to usługa i aplikacja na iOS oraz inne urządzenia mobilne, która dość prężnie się rozwija. Co jakiś czas słychać o dodawanych opcjach do ich systemu. Raz są to dodatkowe możliwości opłacenia parkowania w centrach miast, innym razem są to kolejne firmy transportowe, którymi możemy jeździć posiadając bilet w telefonie. Do tej pory, na zakup wszelkich biletów i usług za pośrednictwem aplikacji, musieliśmy mieć dostępne odpowiednie saldo na koncie Skycash. Można je było uzupełniać standardowym przelewem bankowym. Dzisiaj sytuacja uległa zmianie.

Na pierwszy rzut poszły bilety kolejowe, a dokładniej bilety Kolei Wielkopolskich oraz Trójmiejskiej SKM-ki. Poniżej meritum informacji prasowej od Skycash Poland S.A.:

SkyCash, system płatności przez komórkę, wprowadził możliwość dokonywania transakcji bezpośrednio w ciężar karty płatniczej Visa lub MasterCard. Dla użytkowników oznacza to jeszcze większą wygodę i brak konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu elektronicznej portmonetki. Nowa funkcjonalność działa w ramach świata MasterCard Mobile i można z niej korzystać do płatności za bilety kolejowe znajdujące się w ofercie dwóch przewoźników: Kolei Wielkopolskich oraz SKM w Trójmieście. Rozwiązanie będzie systematycznie rozszerzane na pozostałe usługi dostępne w SkyCash, jak zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów do kina czy płatności za parkowanie.

Żeby kupować bilety kolejowe bez zasilania konta, wystarczy w ustawieniach aplikacji aktywować opcję płatności kartą. Użytkownik w dalszym ciągu będzie mógł swobodnie korzystać ze środków zgromadzonych w SkyCash, wybierając podczas transakcji preferowane źródło płatności. Kartę Visa lub MasterCard można podłączyć do konta SkyCash na stronie www.skycash.com lub znacznie szybciej, bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego.

2

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dawid Maron Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid Maron
Gość

ja płaciłem już w zeszłym tygodniu, natomiast są dwie lipy;
1. nie mamy nigdzie info, że kartą można zapłacić tylko raz na 24h – potem trzeba uwiarygodnić konto robiąc wpłatę za pomocą zwykłego przelewu, dlaczego o tym piszę? dlatego, że …

2. wybrałem bilet dobowy strefa 1 + 2 na ( koszt 15 pln ) taką kwotę przelałem i z tej kwoty została pobrana prowizja xx groszy – jak najbardziej ok ale czemu nie ma info, że z 15 pln zrobi mi się 14,xx i nie kupie dobowego biletu ?!?! efekt był taki, że „dolać” kasy nie mogę (patrz pkt 1) i musiałem kupić 2 x po godzinowym :(