Mastodon

Google Now dostępne na iOS

7
Dodane: 11 lat temu

W App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji Google (wersja 3.0.0), rozbudowana o funkcję znaną wszystkim androidowcom – Google Now.

Jest to swego rodzaju odpowiedź Google na iOSową Siri. Wiele osób, w tym ja, nie wierzyło, że Apple pozwoli na publikację googlowej aplikacji. A jednak.

Co dla nas Polaków najważniejsze, w odróżnieniu od Siri, działa po polsku. Rozpoznaje nasz ojczysty język i wyświetla w postaci kart informacje o pogodzie, mapach itp. Oczywiście integruje się z Google Maps.

2013-04-29 16.11.36

Ciekawe czy będziecie z tego korzystać?

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Funkcja Googlowego “siri” nie jest nowością w tej wersji Google Search. Jest już dostępna od kilku wersji. I z moich obserwacji działa szybciej od Siri a ponadto w wersji angielskiej odpowiada własnym głosem (tak jak Siri). Natomiast nowością jest owszem Google Now – ale nie jest to odpowiednik Siri jak napisano powyżej.

Nie zgodzę się, owszem głosowe wprowadzanie zapytań do Google Search było już od jakiegoś czasu, ale Google Now jest asystentem, który podpowiada wiele rzeczy i przypomina o wielu sprawach. Jest to trochę okrojone na iOS ale jest i IMO właśnie to przypomina Siri

A w tym kontekście zgoda. Myślełem że chodzi tylko o kwestie zapytanie i wyświetlanie informacji np. pogoda itp.

Właśnie, ostatnio z Norbertem rozmawialiśmy na ten temat. Sam Steve Jobs opowiadał, że będą dostępne widgety i co i nic, nie ma…szkoda, bo to by ułatwiło trochę pracę. Liczę na iOS7