iMagazine

AlarmDock Halo 3 od Gear4 – pierwszy radiobudzik ze złączem Lightning

02/05/2013, 13:57 · · · 2

Budzik to jedno z najbardziej niezbędnych urządzeń, z którego korzystamy każdego dnia. Coraz mniej osób wybiera jednak tradycyjne budziki w postaci osobnych urządzeń – w tej roli świetnie sprawdzają się telefony, wszystkie bez wyjątku wyposażone w funkcję alarmu. Czy zatem warto jeszcze kupować budziki i czy są one w stanie czymkolwiek zaskoczyć swoich użytkowników? Firma Gear4 odpowiada twierdząco na obydwa te pytania, prezentując AlarmDock Halo 3.

AlarmDock Halo 3 od Gear4 to pierwszy na świecie radiobudzik wyposażony w złącze Lightning, dzięki czemu urządzenie jest kompatybilne z iPhonem 5 oraz z iPodem touch 5. generacji czy też nowym iPodem nano.

Dzięki smukłemu kształtowi radiobudzika, można go ustawić na najmniejszym nawet stoliku nocnym. Przedni panel nie tylko zawiera stację dokującą, ale w całości jest również głośnikiem. Ponadto znalazł się na nim ekran LCD z wygaszaczem oraz przyciski sterujące. W radiobudziku nie zabrakło też funkcji drzemki – przycisk „Snooze” umieszczony został na szczycie urządzenia, w najbardziej dostępnym miejscu.

Halo3_002

Funkcjonalność AlarmDock Halo 3 zwiększyć można i dostosować do indywidualnych upodobań, dzięki darmowej aplikacji SmartLink, którą pobrać można z AppStore. Wystarczy umieścić iPhone’a lub iPoda wyposażonego w aplikację, w złączu dokującym. Umożliwia to natychmiastową synchronizację zegara oraz alarmów używanych wcześniej na urządzeniu. Sygnałem alarmu może stać się jeden z gotowych dźwięków budzika, ulubiona stacja radiowa lub wybrana piosenka zachowana w pamięci iPhone’a. Aplikacja SmartLink oferuje również prognozę pogody z animacjami, kilka interfejsów użytkownika do wyboru, funkcje zdalnego sterowania, automatyczne strojenie stacji FM, itp.

W nowym radiobudziku Gear4 nie zabrakło również standardowego portu 3.5 mm, umożliwiającego podłączenie każdego innego iPhone’a czy iPoda bez złącza Lightning i wykorzystanie go w roli głośnika.

Cena Gear4 AlarmDock Halo 3 wynosi 399 PLN.

2

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dominik ŁadaBartłomiej Kopeć Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartłomiej Kopeć
Gość

Czy są jakieś odpowiedniki takiego urządzenia dla iP4/4s? Fajne i dosyć tanie jak na standardy gadżetów dla urządzeń apple…

Dominik Łada
Gość

Gear4 robi nadal dla iPhone 4/4S i reszty urządzeń z 30pinowym złączem, AlarmDock Halo 2