iMagazine

Nowości w pakiecie Adobe Creative Cloud

06/05/2013, 22:52 · Maciej Skrzypczak · · 2

Dziś odbyła się pierwsza część konferencji Adobe MAX, na której zostały przedstawione nowości, jakie wkrótce wejdą w życie do subskrypcji Creative Cloud.

Podczas dzisiejszej prezentacji przedstawione zostały aplikacje z nowej rodziny CC (dotychczas kolejne wersje były oznaczane znaczkami CS od Creative Suite), co podkreślić ma jeszcze większą integrację z chmurą Creative Cloud. Przyszłe aktualizacje wyposażą wszystkich subskrybentów w nowe, jeszcze bardziej usprawniające pracę narzędzia oraz umożliwi jeszcze łatwiejszą współpracę w grupach. Wszystkie zmiany wejdą w życie już całkiem niedługo, bo w czerwcu.

Poniżej skrót ogłoszonych dziś nowości:

  • 15 nowych aplikacji sygnowanych skrótem CC dla uwypuklenia zmian, które mają sprzyjać bardziej intuicyjnemu tworzeniu nowych projektów. Programy te będą dostępne wyłącznie dla członków Creative Cloud.
  • Usługa w chmurze pozwoli na jeszcze lepszą integrację pomiędzy aplikacjami. Teraz możliwa będzie synchronizacja ustawień, stylów, fontów, kolorów oraz innych rzeczy.
  • Rozwinięty zostanie proces dzielenia się projektami. W Photoshopie zostanie dodana opcja bezpośredniego publikowania do serwisu Behance.
  • Udostępniona zostanie nowa aplikacja Creative Cloud desktop, która pozwoli na zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami, plikami w chmurze, słowem wszystkim, co udostępnia Creative Cloud.
  • Dla obecnych użytkowników pakietów Creative Suite przygotowane zostaną korzystne oferty cenowe.

Warto zaznaczyć, że od tej pory Adobe skupiać się będzie wyłącznie na Creative Cloud. Co prawda nadal jeszcze będzie dostępny pakiet CS6 oraz będą wydawane do niego co ważniejsze aktualizacje, jednak firma Adobe nie planuje wydawać już nowych pakietów z serii Creative Suite.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się o nowościach wprowadzonych do poszczególnych aplikacji pakietu CC zachęcam do zapoznania się z powtórką dzisiejszej prezentacji pod tym adresem: max.adobe.com/sessions/online.html. W tym samym miejscu jutro, od godziny 19:00 naszego czasu będzie można obejrzeć na żywo drugą część konferencji Adobe MAX.

2

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl.


  • A wiadomo jakie są losy Adobe Acrobat Pro? Też będzie dostępny tylko w chmurze?

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.