iMagazine

YouTube na maku bez Flasha

13/05/2013, 17:57 · Dominik Łada · · 18

Zapewne wielu z Was, podobnie do mnie, odinstalowało ze swojego maka Flash. Taki zabieg ma wiele zalet, między innymi dłuższe podtrzymanie na beterii w Macbookach czy cichszą pracę, bo wentylatory rzadziej włączają się.

Odinstalowanie Flasha niestety ma też kilka negatywnych aspektów, np brak możliwości odtwarzania niektórych filmów na YouTube. Związane jest to z reklamami lub innymi elementami interaktywnymi, które nakładane są na filmy.

Pokażę Wam sposób na ominięcie tego ograniczenia, ale zaznaczam, że niestety nie działa w każdym przypadku. W kilku sytuacjach miałem problem, ale w większości filmów udało się.

Procedura jest bardzo prosta. Jako przykładem posłużę się filmem z piosenką “Space Oddity” Davida Bowie, nagraną przez niesamowitego komandora Chrisa Hadfielda (polecam go śledzić np na Twitterze @chris_hadfield) na pożegnanie z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

yt_noflash2

Klikamy w “Udostępnianie”, potem w “Umieść” i kopiujemy zaznaczony link, który potem wklejamy w osobne okno lub kartę Safari. Możecie mieć problem z zaznaczeniem samego linku. Tip – zaznaczcie link i nie puszczając przycisku myszy wciśnijcie CMD+C.

Minusy tego rozwiązania – nie mamy możliwości sterowania jakością filmu i film zawsze jest otwierany w trybie pełnoekranowym. Plus – możemy obejrzeć film.

Mam nadzieję, że pomogłem choć części z Was.

Przy okazji – genialny klip nakręcił komandor Hadfield… Ciekawe czy David Bowie już go widział i jaka była jego reakcja – mi kopara opadła…

18

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


  • Razor

    dzieki stary!!!

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.