iMagazine

Zmiana nazw albumów zdjęć na iOS

13/05/2013, 10:34 · Paweł Hać · · 3

Aplikacja Zdjęcia na iOS pozwala na segregowanie fotografii w albumach. Zmiana nazwy utworzonego już zbioru nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, jednak jak najbardziej można jej dokonać.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W celu zmiany nazwy albumu zdjęć należy wybrać przycisk Edytuj, a następnie dotknąć wybranej nazwy. Po dokonaniu korekty wystarczy wcisnąć przycisk Gotowe, by tekst został zapisany. Operacja wygląda podobnie na iPhonie i iPadzie, jedyną różnicą jest wygląd aplikacji na obu urządzeniach.

Obraz 12.05.2013, godz. 17.33

Źródło: OS X Daily

3

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


  • villovsky

    a ja mam pytanie: czy jest jakikolwiek sposób na to żeby zdjęcia przeniesione do albumu który sam stworzę – przykładowo „samochody” był przeniesione a nie skopiowane z rolki aparatu? troche to irytujące że w rolce jest wszystko a nie tylko to co rzeczywiście tam być powinno. Później odszukać w tym gąszczu konkretne zdjęcie to masakra..

  • januszp

    Niestety , nie działa ta funkcja w iPh 5, po naciśnięciu Edycja nazwy folderów są nieaktywne.

    • U mnie działa. Nie da się zmienić nazwy Rolki aparatu i Biblioteki zdjęć. Można natomiast edytować nazwy tych albumów, które utworzyło się samemu.

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.