iMagazine

Jak naprawić wyświetlanie rozmazanych ikon

20/05/2013, 09:01 · · · 1

Jakiś czas temu, gdy włączyłem pewną aplikację, zauważyłem, że wygląd jej ikony jest zamazany, jakby jej mała wersja została rozciągnięta. Sprawdziłem jednak plik ICNS i zobaczyłem, że ikona dostępna jest w wysokich rozdzielczościach. Zacząłem więc szukać i w końcu odnalazłem rozwiązanie mojego problemu.

Wygląda na to, że problem jest w jakiś sposób powiązany z aplikacją Launchpad. A przynajmniej za jego pomocą da się to jakoś naprawić.

  • Przede wszystkim musimy wyciągnąć ikonę Launchpada do naszego Docka (jeśli oczywiście ją wcześniej wywaliliście).
  • Następnie uruchamiamy Launchpad i szukamy naszych rozmazanych ikon.

  • Łapiemy teraz te ikony po kolei i przeciągamy na ikonę Launchpada.

  • Ikony powinny wrócić już do swojej normalnej, „ładnej” postaci.

W moim przypadku udało się tak „naprawić” zdecydowaną większość ikon. Jednak niektóre dalej pozostają rozmazane, inne (jak na przykład Napkin) były do tej pory w dobrej jakości i raptem się rozpikselowały. Na forum Apple wątek dotyczący tego problemu otwarty jest już od niemal 4 lat (sic!). Co ciekawe, nie spotkałem się jeszcze z rozmazanymi ikonami na moim drugim komputerze.

Jeśli „wałkowaliście” już ten temat i znaleźliście lepsze sposoby na jego naprawienie, podzielcie się proszę w komentarzach.

Źródło: Brett Terpstra

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl.


  • Ja wczoraj odkryłem inny bug Launchpada.
    Przeniosłem ikonę aplikacji na inny ekran Launchpada gdy jeszcze się pobierała z MAS. Efekt był taki, że pomimo pobrania aplikacji w całości, cały czas widniała wyszarzona ikona pobierania. Nie pomógł nawet restart kompa. Dopiero po usunięciu aplikacji i ponownym pobraniu wszystko wróciło do normy.

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.