Mastodon

Badanie czytelnictwa iMagazine

32
Dodane: 11 lat temu

Przeprowadzamy badanie czytelnictwa magazynu iMagazine i liczymy na Waszą pomoc. Przygotowaliśmy ankietę, której wypełnienie zajmie Wam tylko ok. 5 minut.

Informacje w ten sposób zebrane posłużą w dwóch celach:

– możliwości pokazania potencjalnym reklamodawcom do jakiej grupy docelowej mogą dotrzeć poprzez reklamę w iMagazine

– lepszemu dostosowaniu magazynu do Waszych oczekiwań

Dane, które zbieramy są anonimowe. Ankieta nie wymaga podania danych osobowych ani kontaktu.

Prosimy o odpowiedzi na wszystkie pytania zaznaczone “*”

Z góry dziękujemy za pomoc i poważne potraktowanie ankiety. Dzięki Wam będziemy mogli tworzyć lepszy iMagazine.

badanie_czytelnictwa_750x100-1

 

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 32

Nie chcesz to nie musisz odpowiadać. Tylko mając wszystkie odpowiedzi jesteśmy w stanie określić profil naszych czytelników. Poza tym nie wszystkie pytania są obowiązkowe, tylko te z “*”

Już odpowiedziałem, ale dziwi mnie czemu obowiązkowe jest udzielenie Wam odpowiedzi ile zarabiam?

Przecież odpowiedzi są anonimowe. Informacja o zarobkach jest jedną z podstawowych informacji potrzebnych do tzw metryczki przy badaniu. Wiele określa i jest to bardzo ważna informacja dla reklamodawców, bo wiedzą z jakimi produktami mogą reklamować się u nas.

Jeszcze raz mówię, nie chcesz to nie musisz wypełniać ankiety. Zupełnie nie rozumiem Twojego podejścia…

Jeszcze raz napiszę, że ankietę _wypełniłem_, a tylko przy okazji wyraziłem niezadowolenie z faktu obligatoryjności odpowiedzi na to pytanie (ja po prostu bardzo mało zarabiam ;). I nie trzeba tego rozumieć, wystarczy przyjąć do wiadomości.

To skad pytanie… Ile bys zaplacil za wydanie iMagazine?

Pytając zakładacie jednak taką możliwość, bo w przeciwnym wypadku nie pytali byście o to. Ktoś nie zainteresowany pogodą nie będzie oglądał jej prognozy.

To mi zabiłeś teraz ćwieka! Windows Phone Magazine, BlackBerry Magazine, PlayStation Magazine, Xbox Magazine? :-)

Narazie płaca reklamodawcy (za swoje reklamy w numerze) i lokowanie produktu. Wiec magazyn nie jest i nigdy nie był “darmowy”. Ktoś “marnuje” czas a ktoś za to płaci. ZA DARMO umarło.

Zawsze mnie słabi pisanie o czymś, że robi się za darmo albo dla IDEI. Nie czytam to o czym piszecie jest stare jak w trybunie (czytaj – nieaktualne). I przestań pisać, że robicie coś za darmo. Normalne prawa rynku i nie wiem czemu się tak motasz, każdy pobierający to +1 do statystyk przedstawienia reklamodawcy. I normalne, że na tym zarabiacie gruby szmal co może się gimbusom nie podobać ale każdy myślący zdaje sobie z tego sprawę. Magazyn nie jest i nie był nigdy darmowy i nikt CI tego nie ma za złe. Kto ma go w końcu czytać odpłatnie? Reklamodawcy? w PL treści płatne się nie przyjmują i długo się to nie zmieni. Stąd dobry pomysł na biznes

Nie przestanę pisać, że magazyn jest za darmo, skoro jest za darmo dla czytelników.

To, że projekt musi zarabiać na siebie aby mógł istnieć chyba jest logiczne. A to czy dodatkowo na projekcie zarabiamy czy do niego dokładamy już zupełnie nie powinno nikogo interesować skoro co miesiąc dostaje, podkreślam ZA DARMO, cały ponad 100-stronicowy magazyn EOT

Głównie używam PC z Windows (w tym serwery z Windows Server), utożsamiam się z Maciem, kocham Amigę. I bądź tu Panie mądry. :-)

Narazie płaca reklamodawcy (za swoje reklamy w numerze) i lokowanie produktu. Wiec magazyn nie jest i nigdy nie był “darmowy”.

Szkoda! Tradycyjnie musiałem jednak zamarudzić.

Czego wymagasz w kraju, w którym co drugi obywatel mówi, że coś się zdarzyło w DWUtysięcznymtrzynastym roku zamiast DWAtysiącetrzynastym?

mieszkam na osiedlu i 90% pism i druków są ze skrótem oś. Banda kretynów. “SŁOŃICE” za chmurami! TAK? – mistrzostwo

Fajnie, że badacie rynek. Wypełniona. Mam nadzieję, że pomoże ;)
Ale ankietka na biedne 3 na szynach. Odpowiedzi wymuszane bo nie wyczerpują całych przestrzeni ontologicznych, a czasem z pytania wynikałoby, że powinno być kilka dostępnych zaznaczeń, a ni ma.