iMagazine

Udostępnianie drukarek w OS X

31/05/2013, 19:47 · · · 4

Wiele starszych drukarek nie może samodzielnie funkcjonować w sieci. W systemie OS X można łatwo udostępnić je wszystkim użytkownikom.

Przed udostępnieniem drukarki należy upewnić się, że jej sterownik jest prawidłowo zainstalowany. Większość urządzeń jest wykrywanych przez OS X, a odpowiednie oprogramowanie pobierane jest automatycznie. Aby sprawdzić, czy drukarka jest widoczna, należy wejść do Preferencji systemowych, a następnie do menu Drukarka i skaner. Na liście po lewej stronie wyszczególnione są wszystkie dostępne urządzenia. Jeżeli nasza drukarka nie jest tam widoczna, można dodać ją przyciskiem + na dole listy.

1

Kolejnym krokiem jest przejście do menu Udostępnianie, znajdującego się w Preferencjach systemowych. Na liście po lewej stronie należy zaznaczyć opcję Udostępnianie drukarek. Po prawej wyświetlone są wszystkie drukarki oraz grupy użytkowników, którzy mogą korzystać ze sprzętu. Przyciskami + dodajemy i usuwamy kolejnych użytkowników (domyślnie drukarki udostępnione są wszystkim).

3

Ostatnim krokiem jest ponowne przejście do menu Drukarka i skaner i konfiguracja drukowania w menu Opcje i materiały. Ustawiamy tam nazwę, pod jaką widoczna będzie drukarka, a także ustawiamy szczegóły drukowania, pokroju papieru oraz układu.

2

4

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Krzysztof WątrobaDominik ŁadaKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

A macie może patent na drukowanie z iPhona lub iPada przez MacBooka na starą drukarkę ?

Dominik Łada
Gość
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Dzięki za odpowiedź , trochę drogo ;( to chyba już lepiej dołozyć do drukarki z airprintem

Krzysztof Wątroba
Gość
Krzysztof Wątroba

handyPrint (http://www.netputing.com/handyprint/), używam od dawna. Kosztuje niewiele :)