Mastodon

Androidowy tablet z retinowym ekranem iPada?

12
Dodane: 11 lat temu

Można? Można. Szczęka mi opadła – okazuje się, że tablety polskiej firmy Platinet, nazywające się Omega MID9712 mają…te same ekrany co iPad 3.

Klasyczna Retina, rozdzielczość 2048×1536 pikseli. Ekrany jak się okazuje, są produkowane w tej samej fabryce co ekrany dla iPadów.

Serwis MacLife potwierdził nam, że jest to dokładnie ten sam ekran, co więcej…podłączyli go do iPada i normalnie działał!

Także, jeśli z jakiś względów chce ktoś kupić tani, porządny tablet z Androidem i mieć pewność, że będzie miał ekran najwyższej jakości, to spokojnie niech bierze Omegę MID9712.

Tablet kosztuje 949PLN.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 12

Ekran z iPada, a reszta bebechów to tania chińszczyzna, ale Pan Łada mówi, że można spokojnie brać. Nie ma to jak ocenić tablet pod kątem jednego parametru. Ekran z iPada i już wiadomo, że warto kupić.

Ty tu piszesz na poważnie, czy robisz sobie jaja z ludzi? A może musiałeś odbębnić jeszcze jeden wpis przed weekendem?

Ramy ios czy os x to nie to co ramy andka czy windowsa. Tak jak pisze Dominik ios czy os x lepiej zarządza pamięcią :)

Nie kupiłbym tabletu tylko dlatego że ma dobry ekran, dla mnie tablet to nie tylko ekran. Chodź znajdą sie osoby które zapewne potraktują go jako dobry odpowiednik :) cena interesująca :)

Masz rację. Najważniejszy jest ekosystem i sprawne działanie całego systemu – tutaj IMO iOS jest bezkonkurencyjny. Natomiast w Polsce rządzi CCC…

Symbioza z pozostałymi elementami jest tu najważniejsza (nie lubię słów zaczynających się od eko), ekran jest taki sam, ale…
Bateria kończy się zanim coś zrobimy, obudowa jest gruba i o jakości proporcjonalnej do ceny. Andek mimo znacznego postępu, ciągle nie posiada podstawowej cechy iOS – płynności. Na tym urządzenie miałem wrażenie ciągłego czekania, a czas jest droższy niż różnica w cenie zakupu.