iMagazine

iTunes Radio – strumień muzyki od Apple

10/06/2013, 22:29 · · · 7

Na dzisiejszej konferencji została zaprezentowana usługa iTunes Radio, pozwalająca na odtwarzanie muzyki ze strumienia. Została ona zaimplementowana w iOS 7 i będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.

iTunes Radio zostało zintegrowane z odtwarzaczem muzyki w iOS. Usługa stawia przede wszystkim na odkrywanie nowych utworów poprzez liczne stacje radiowe, zarówno tworzone przez użytkowników, jak i zdefiniowane przez Apple. Istnieje oczywiście możliwość zapisywania stacji, jak i udostępnianie ich znajomym w różnych mediach społecznościowych.

Usługa oferuje również możliwość wyszukiwania wykonawców oraz pojedynczych albumów i utworów. Potrafi też dobierać podobne utwory, i to z różnym natężeniem. Za pomocą suwaka można bowiem ustawić, czy odtwarzane mają być najpopularniejsze utwory, zbliżone do aktualnie odtwarzanego, czy też program ma wyszukiwać zbliżone brzmieniem, ale mniej znane kawałki.

iTunes Radio będziemy mogli słuchać zarówno na Macu, jak i na urządzeniach z iOS (w tym na Apple TV). Możliwe jest kontrolowanie odtwarzania za pomocą Siri. Dostęp do usługi będzie darmowy, przy czym subskrybenci iTunes Match nie uświadczą w niej reklam. W darmowej wersji pojawiać się będą reklamy audio oraz tekstowe. Usługa dostępna będzie na jesieni bieżącego roku na terenie Stanów Zjednoczonych, nie wiadomo jednak, czy równolegle pojawi się też w innych krajach.

7

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarcinTedek65shanhaevelMarcin Dmochowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin Dmochowski
Gość
Marcin Dmochowski

„Została ona zaimplementowana w iOS 7 i będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.” – a nie dla wszystkich użytkowników iTunes Match?

shanhaevel
Gość
shanhaevel

Dla wszystkich bezpłatnie. Dla użytkowników iTunes Match nie będzie reklam w iRadio.

Tedek65
Gość
Tedek65

Pytanie po co? Obecnie mamy dużo lepsze Spotify i Deezer.

Marcin
Gość
Marcin

Tak ale działają tylko w wersji płatnej na mobilnychurzadzeniach.

Marcin Dmochowski
Gość
Marcin Dmochowski

iTunes Radio na razie nie działa, więc jak już wprowadzą w Europie to trzeba będzie porównać z Wimpem i Spotify.