iMagazine

VLC wraca do App Store po dwóch latach

19/07/2013, 14:03 · · · 4

Jeden z najlepszych odtwarzaczy multimediów na niemal wszystkie platformy – VLC – pojawił się ponownie w App Store po dwóch latach nieobecności.

VLC to od dawna mój podstawowy odtwarzacz filmów. Nigdy nie miałem z nim problemów jeśli chodzi o odtwarzanie dziwnych plików, czy brakujących kodeków (swoją drogą pamiętacie jeszcze te czasy, gdy do odtworzenia filmu trzeba było szukać kodeków albo instalować jakieś stare, bo inaczej nie szło oglądać?).

Wersja na iOS pojawiła się niemal trzy lata temu, ale dość szybko zniknęła z App Store. Pamiętam, że przyczyną takiego stanu była jakaś niezgodność licencji. Nie wiem, co się zmieniło w tej kwestii, ale najważniejsze, że aplikacja ta z powrotem może zawitać na naszych iUrządzeniach.

Działanie VLC for iOS jest bardzo proste. Na głównym ekranie mamy listę wszystkich pobranych filmów.

W trakcie odtwarzania możemy zmieniać prędkość filmu oraz jego nasycenie, kontrast, barwę, jasność.

A jak wgrać filmy do aplikacji? Mamy kilka metod począwszy od strumieniowania, przez pobranie z serwera, przesłanie przez Wi-Fi oraz poprzez Dropboksa.

A jeśli nie chcecie, żeby ktoś Wam zaglądał do biblioteki filmów, zawsze możecie zabezpieczyć dostęp kodem.

Biegnijcie do App Store po VLC for iOS (jeśli otwieracie link na komputerze, możecie otrzymać komunikat, że aplikacja nie jest dostępna w polskim App Storze, to otwórzcie go z poziomu swojego iUrządzenia).

4

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafał ZaczykMaciej Skrzypczakslap Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slap
Gość
slap

ogarnia filmy z napisami jak w pierwszej wersji?

Maciej Skrzypczak
Gość

Powinien, ale nie zdążyłem jeszcze sprawdzić.

Rafał Zaczyk
Gość
Rafał Zaczyk

Z napisami jest wszystko w porządku nie tylko .txt ale także i .srt tylko w ustawieniach trzeba zmienić w sekcji Subtitles Text Encoding kodowanie na Eastern European (windows-1250) wtedy polskie znaki się nie „krzaczą”.