iMagazine

Rozwiązujemy problem z logowaniem do FaceTime i iMessage

04/08/2013, 19:07 · · · 2

Podczas aktywacji usług FaceTime oraz iMessage może wystąpić błąd, polegający na zapętleniu się procesu logowania. Jeżeli restart urządzenia nie pomaga, można rozwiązać go w inny sposób.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Zapętlone logowanie może być wynikiem ustawienia w urządzeniu nieprawidłowego czasu. Aby aktywować usługi, należy więc choćby tymczasowo włączyć automatyczne ustawianie daty. W tym celu należy wejść do Ustawień, a następnie przejść do menu Ogólne. Tam wybieramy przycisk Data i czas, a następnie zaznaczamy opcję Ustaw automatycznie.

20130804-190914.jpg

Teraz ponawiamy próbę zalogowania się do iMessage oraz FaceTime. Jeżeli się uda i usługi zostaną aktywowane, można wyłączyć automatyczne ustawianie daty.

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

staszek k napisał(a):

W końcu mi się udało….specjaliści z supportu nie mieli już pomysłu.
Niestety trzeba przywrócić tel do ustawien fabrycznych następnie po wgraniu softu zrobić autentykacje ale po SMS a NIE po pęku kluczy icloud. Ten punkt jest dość istotny .W miedzy czasie zalogować się przez stronę na icloud i wyrzucić iPhona z listy urządzeń. I utworzyć jako nowy iPhone na tym samam koncie icloude. Dalej konfiguracja przebiega ju. ż wg instrukcji apple.Pozdrawiam S

nicol napisał(a):

czesc, mam ten sam problem. czy krok po kroku moglbys mi napisacjak to zrobic. pozdrawiam. Nicole

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK