iMagazine

Dwa nowe iPhone’y w plotkach: 5C i… Mini, potwierdzenie 5S

05/08/2013, 11:29 · · · 12

Od kilku dni mamy sierpień, co oznacza, że w można już mówić: „w przyszłym miesiącu zobaczymy nowe iPhone’y”. A jako, że źródła mówią o początku września, to śmiało możemy założyć, że został miesiąc na wyciąganie informacji z plotek. Dzisiaj rzucimy okiem do magazynów Amazonu.

Nie od dziś wiadomo, że wiele zbliżających się premier wycieka przez producentów obudów. Oni dostają wymiary, kształty urządzeń po to, żeby mogli przygotować się z akcesoriami. Sam, zaraz po zakupie iPhone’a 5 podczas iDresden, przymierzałem później różne etui na smartfona. W przypadku iPada 2 sprawa miała się nawet ciekawiej – masa producentów pokazywała swoje etui do tego tabletu na ponad miesiąc przed premierą. Ba! Mieli oni nawet odlewy zdradzające kształt następcy pierwszej generacji magicznego urządzenia do Apple.

Nic więc dziwnego, że patrząc na jedną z ofert Amazonu, nie sposób nie przeanalizować jej. Mowa tu  o SPIGEN iPhone 5C Case Slim, etui na iPhone’a 5C. Na zdjęciu poglądowym widzimy coś bardzo podobonego do iPhone’a 5 z zainstalowanym iOS 7. Nie ma większego aparatu, nie ma podwójnej diody, więc to raczej nie następca tego modelu. Zwróćcie uwagę na kształt przycisków regulacji głośności. Są one pionowe, a nie, jak dotychczas, okrągłe; na myśl przywodzą iPoda touch. Kolejna różnica, to plecki. Nie są wykonane z aluminium ale całe z jednego materiału.

Screen Shot 2013-08-05 at 11.19.12 AM

Czym więc może być iPhone 5C?  Być może C w nazwie pochodzi od angielskiego Cheap, czyli tani. Wygląda więc na to, że to jest ten słynny, tani iPhone. Wszystko by się zgadzało. Tylko, że boki urządzenia zdają się być wykonane z aluminium, pozostały metalowe obwódki w okół oka aparatu i lampy LED. Do tego model wypisany na pleckach: A1428, czyli iPhone 5. Może więc to jest iPhone 5, tylko lekko odświeżony, a C pochodzi o słówka Clean, czysty, pozbawiony niedoróbek z poprzedniego modelu.

W opisie pojawia się też wzmianka o iPhonie Mini (2013). A dokładnie o iPhone’ach Mini. Jeżeli dobrze rozumiem, taki telefon byłby mniejszy – jak więc możliwe, że etui do większego modelu pasuje również na niego? Tego nie wiem.

Przeglądając ofertę SPIGEN, trafiłem też na etui do iPhone’a 5S. Na zdjęciach jednak widzimy zwykłego iPhone’a 5 z iOS 7 na pokładzie, więc nie wiem, czy można wierzyć tym ofertom.

źródło: Amazon


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Maciej Kurek napisał(a):

iPhone 3GS (Speed) iPhone 4S (Siri) iPhone 5C (Cydia) ;)

ML napisał(a):

Albo C jak Crap :D

Maciej Kurek napisał(a):

Ja tam wolę pofantazjować, C jak Console. Pierwszy iPhone z nacięciami na ramce tak wykonanymi aby z prawej strony były z nich zrobione przyciski L1 i R1 ;)

mrgtaboss napisał(a):

C jak Composide?

Johnny Cash napisał(a):

c – colour

Michał Zieliński napisał(a):

Właśnie chciałem zedytować wpis, bo to samo wpadło mi do głowy. :)

Johnny Cash napisał(a):

kto by go kupił gdyby nazywał się „cheap”…

Michał Zieliński napisał(a):

A kto by rozwijał tę nazwę? Po prostu będzie iPhone 5C. :)

Paweł Matejek napisał(a):

A może po prostu classic.

rafm5 napisał(a):

C jak cebula

Marcin Dmochowski napisał(a):

„jak więc możliwe, że etui do większego modelu pasuje również na niego?” – to proste, do jednego etui od iP5C wchodzą dwa iPmini ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK