iMagazine

Android zwiększa dominację, podczas gdy iOS musi zadowolić się resztkami rynku

08/08/2013, 11:30 · · · 5

Zamknięcie drugiego kwartału poskutkowało kolejnymi badaniami. Tym razem, porównano udział sprzedażowy w rynku smartfonów. O ile w użyciu sieci Apple dominuje, to w pierwszej kategorii zbyt różowo nie jest. Powiedziałbym nawet, że jest słabo.

Nie ma co owijać w bawełnę i trzeba spojrzeć na tabelkę. Ona nie kłamie.

idc-android-os-marketshare-q2-2013

Android działa na prawie 80% telefonów sprzedanych w poprzednim kwartale. Jednak to nie różnica z 13% w przypadku iOS zrobiła na mnie największe wrażenie. Rzućcie okiem na ostatnią tabelkę. BB OS, Linux, Symbian – to pomijamy. Na rynku liczy się tylko Android, iOS i Windows Phone. O ile pierwszy i ostatni mają wzrost udziałowy ponad 70%, o tyle Apple zwiększyło swój udział o zaledwie 20%.

Wiem, że Apple oferuje tylko kilka urządzeń, ale z drugiej strony, w przypadku Androida największe sukcesy odnoszą modele topowe, będące konkurencją dla iPhone’a 5. Myślę, że podobnie jest w przypadku platformy Microsoftu.

Jedyny sensowny powód, jaki przychodzi mi do głowy to fakt, że już za rogiem czekają nowe – iPhone 5S i iPhone 5C. Teraz widać, dlaczego Apple decyduje się na stworzenie budżetowej wersji swojego najpopularniejszego produktu. To jest jedyna szansa, na utrzymanie poziomu konkurencji. Szczególnie w Chinach i krajach rozwijających się.

Źródło: 9to5Mac

 


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Przemek napisał(a):

Sam zastanawiałem się nad wymianą mojego iPhone 4 na 5 ale skoro tuż za rogiem jest iPhone 5s i 5c to wstrzymałem się z zakupem. Pożyjemy, zobaczymy…

Marucins napisał(a):

Zostaw 5. Poczekaj na poprawioną wersję. Jeśli zobaczysz że zmiany są kosmetyczne (+ czytnik odcisków PRISM) – może być ciężko gdyż obecnie iP4 to zamulacz w stosunku do 5.

skur_wyszyna napisał(a):

Ale widzisz słowo „shipments”…??? Shipments to stanowczo NIE Sales… Uwielbiam takie tabelki

Piotr Jarocki napisał(a):

agree

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK