iMagazine

iPhone 5S z szafirowym przyciskiem Home? W sprzedaży od 17 września?

11/08/2013, 17:17 · · · 5

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że iPhone 5S prawdopodobnie zostanie pokazany 10 września. Telefon ma mieć przycisk Home wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Jako, że sam czytnik to dosyć skomplikowane i delikatne urządzenie, potrzebuje lepszego zabezpieczenia niż dotychczas stosowany plastik. Podobno Apple zdecydowało się na świetne szkło szafirowe. Skąd wiemy, że jest świetne? Jeśli masz pod ręką iPhone’a 5, weź go i przyjrzyj się szkiełku nad obiektywem. Wątpię, żeby było porysowane.

Na zastosowanie takiego materiału wskazuje analityk KGI Securities, niejaki Ming-Chi Kuo, który już wcześniej „przepowiadał” niektóre produkty. To fragment jego wypowiedzi, którzy przytacza MacRumors.

iPhone_5S_iPhone_5C-7 authentec_cross_section-800x507

Convex home button creates space for fingerprint sensor; yield to improve. We think that a fingerprint sensor will be placed under the home button of iPhone 5S. However, assembling it could be difficult as the space under home button is limited as it already has to accommodate the Lightning connector, speaker and microphone. Thus, we think the shape of the home button could be changed from concave to convex to create more space for a fingerprint sensor.

Sapphire prevents home button from being scratched. A convex home button could be more easily scratched, so a harder material is required. We believe Apple will switch from plastic to sapphire, whose hardness is second only to diamond. Sapphire would protect the home button from being scratched and the fingerprint sensor from being damaged.

W skrócie: uważają, że czytnik linii papilarnych trafi do 5S, jednak jest trochę mało miejsca na cały osprzęt, dlatego przycisk Home teraz ma być wypukły. W przypadku swojej argumentacji za szkłem szafirowym wskazuje na wyższą ochronę przed rysami i zniszczeniem samego sensora.

Swoją drogą, ciekawe dlaczego Apple nie zdecydowało się na szkło szafirowe w okienkach na plecach piątki, bądź nad ekranem? Obawiam się, że to przez cenę.

Co do samego 5S, w sprzedaży ma się pojawić 17 września, co jest datą, łagodnie mówiąc, dziwną. Zazwyczaj premiery odbywały się w piątek, tak żeby można było odespać podróż w weekend. Wtorek nie jest dobrym pomysłem.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dariusz Jażdżyk napisał(a):

Wypukły przycisk też nie może być prawdziwy. Wszak położenie telefonu wyświetlaczem do dołu powodowałoby wciśnięcie takowego.

Michał Zieliński napisał(a):

W Galaxy S 4 czy III przycisk jest wypukły i się nie naciska. Wypukły nie oznacza, że ma przypominać Mount Everest z profilu. ;)

tomasz barwinski napisał(a):

Masz rację, ale przecież skoro naciśniecie home nastąpiłoby bez palca, to można programowo wyłączyć jego działanie, kiedy zostaje naciśnięty przypadkowo o inną powierzchnię niż palec.

duchu napisał(a):

Ciągle nie wiem po cholerę mi czytnik linii papilarnych w telefonie ? :/

Michał Zieliński napisał(a):

Bezpieczeństwo będzie podobne, a nawet wyższe niż w przypadku kodu zabezpieczającego, a wygoda znacznie większa. Do tego, jeśli Apple chciałoby w przyszłości wprowadzić profile użytkowników np. w iPadzie, to będzie miało swój „wow-effect” – zależnie od tego, kto weźmie do ręki tablet, profil tej osoby się uaktywni.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK