iMagazine

Nowe iPhone’y 10 września?

11/08/2013, 11:44 · · · 15

Kolejny raz, od premiery  nowych iPhone’ów dzieli nas miesiąc (bez kilkunastu godzin). Tym razem, konferencja Apple przewidywana jest na 10 września.

Tak przynajmniej informuje Ina Fried z AllThingsD a sama data wygląda bardzo prawdopodobnie. Jest to wrzesień, czyli czas w którym Apple prezentowało nowe iPody i, od niedawna, również iPhone’y. 10 wypada we wtorek, czyli też dobry dzień na prezentację od Apple – zazwyczaj wybierają wtorek, środę lub czwartek, te dni są najbardziej trafione zarówno dla klientów, jak i pracowników.

A co tam zobaczymy? Na pewno poznamy datę oficjalnego startu iOS 7 dla wszystkich – to jest dobra informacja dla posiadaczy iUrządzeń z Retiną oraz iPadów 2 i mini. Poza tym, przewidywana jest premiera dwóch iPhone’ów.

5S, następca 5, ma kontynuować tradycję będąc różniącą się szczegółami z zewnątrz, mocno zmienioną od środka wersją poprzednika. Mocniejszy procesor, więcej RAMu, lepszy aparat z podwójną diodą LED i funkcją nagrywania w zwolnionym tempie. Poza tym, dużo mówi się o czytniku linii papilarnych.

Zupełną nowością ma być 5C, który w sprzedaży zastąpi iPhone’a 4, czyli budżetowy, najtańszy model. Wszystko, na co mamy jako takie potwierdzenie to plastikowa obudowa i rozmiar ekranu – 4″, prawdopodobnie Retina. Moim zdaniem, w środku znajdziemy to samo co w 4S, dzięki czemu Apple zachowa dużą różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami w ofercie. Gdyby zdecydowali się na A6 z piątki, wtedy myślę, że zniknie obecny flagowiec, bo zwyczajnie nie będzie najmniejszego sensu w trzymaniu go w sprzedaży.

Jeżeli czekasz na nowy tablet od Apple, to możesz pominąć tę prezentację – następcy iPadów 4 i mini powinni zostać pokazanymi w październiku.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

OldNAME napisał(a):

iUrządzenie z Retiną to rowniez ipod touch 4g – nie dostaje ios7.

Michał Zieliński napisał(a):

O, byłem pewien, że dostanie. Pewnie kwestia małej ilości RAMu.

Kuba napisał(a):

iPad mini nie ma retiny a dostaje.

Maciej Wilczyński napisał(a):

W datach bez kropki. 10 września.

Michał Zieliński napisał(a):

Racja.

Maciej Wilczyński napisał(a):

To jeszcze w leadzie popraw ;)

okmujm napisał(a):

Mam nadzieje, że iPad zostanie jednak pokazany na tej samej konferencji Apple. Nowego ipada już bardzo dawno nie było.

Michał Zieliński napisał(a):

Nawet rok nie ma ani mini, ani 4.

januszp napisał(a):

W końcu powiało optymizmem i nadzieją, dość już nudy!!!

Olga napisał(a):

A co z Macami Air? Chcę kupić i nie wiem czy czekać na jesień czy kupić obecną wersję. Co myślicie?

Dominik Łada napisał(a):

Przecież niedawno była wprowadzona nowa wersja, także nie spodziewałbym się niczego w temacie Air w przeciągu najbliższego pół-do-roku…

Olga napisał(a):

dzięki, w takim razie zakupię już teraz :)

Marcin Podlewski napisał(a):

Teraz już wiadomo, że każdy nowy iPhone ma jakieś pół roku żywotności technicznej. W sumie przeskok z wersji zwykłej do „S” staje się bezsensowny wiedząc, że za pół roku pojawi się model z większą cyfrą. Na logikę zawsze bardziej opłaca się kupować wersję „nowocyfrową” bo wersje „S” są tylko chwilowym przystankiem przed nowszym modelem…;)

Michał Zieliński napisał(a):

Od września 2012 roku do września 2013 roku minie rok, a nie pół roku i to rok dzieli każde premiery iPhone’a. Jedynie 4 był na rynku przez 15 miesięcy, więc nie rozumiem co masz na myśli. Mógłbyś wyjaśnić?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK