iMagazine

iPhone pomoże w obsłudze nowego Audi A3

13/08/2013, 12:03 · · · 0

Samochody zmieniają się bardzo szybko. Wiele nowych technologii stosowanych w dzisiaj sprzedawanych modelach może przyprawić o ból głowy. Nie dziwi więc fakt, że producenci starają się odchodzić o papierowych instrukcji, bo te powoli wagowo zbliżają się do opisywanego przez nie produktu. Citroën oferuje pomoc w obsłudze nowego C4 Picasso poprzez wbudowany system multimedialny, Audi poszło w inną stronę.

Każdy dzisiaj ma smartfona. A na pewno każdy, kto decyduje się na najnowsze Audi A3. Dlatego niemiecka firma postanowiła wykorzystać ten fakt tworząc autorską aplikację o nazwie Audi eKurzinfo. Kurzinfo to, z niemieckiego, krótka informacja, czyli uproszczona instrukcja. Sam program korzysta z dobroci rozszerzonej rzeczywistości, dzięki temu pozwala na zarówno zlokalizowanie szukanego elementu, jak i rozwiązanie zagadki „Co robi ten przycisk?”, a także niezrozumiałych kontrolek na desce rozdzielczej. Aplikacja pomoże także w takich czynnościach jak, na przykład, dopełnienie płynu do sprywskiwaczy.

Z jednej strony cieszę się, że coś takiego powstało. Z drugiej natomiast, taka aplikacja nigdy nawet nie powinna być wymyślona. Oznacza to, że samochody osiągnęły absurdalny poziom skomplikowania. Coś piszczy, coś krzyczy, coś mryga.

W każdym razie, aplikacja dostępna jest tylko na iPhone’y, za darmo i, jak zwykle, w App Store, pod tym linkiem.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy Audi pokazuje aplikację wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość. Już 3 lata temu pojawił się kalendarz, który bez telefonu pokazywał tylko ulice – dopiero namierzenie go iPhonem ujawniało samochód na zdjęciu. Jeśli chodzi jednak o powiązanie marki z aplikacjami na urzadzenia z iOS, rzućcie okiem na tę reklamę w magazynie. Jest świetna:

https://www.youtube.com/watch?v=n7x7ixNUjts


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK