iMagazine

Apple wprowadza program wymiany ładowarek do Polski

17/08/2013, 09:56 · · · 14

Pamiętacie aferę z Chinką, której wybuchł iPhone 5 ładowany nieoryginalną ładowarką? Jak się okazało, Norbert dokopał się do informacji początkowej, w której nie było słowa o tym, że wybuchł właśnie iPhone… Niemniej, w okół Apple zrobił się szum i firma postanowiła wymieniać nieoryginalne ładowarki za drobną opłatą.

Akcja była dostępna początkowo tylko w Stanach i Chinach, jednak z czasem rozprzestrzeniła się do ważniejszych krajów świata, aby w końcu zawitać do nas. Wymiana ładowarki odbywa się poprzez oddanie nieoryginalnej do APR (Apple Premium Reseller – Cortland, iSpace, iSpot, itp.) i po uiszczeniu opłaty w wysokości 42 złotych dostaniemy nową, już Apple’ową. Ta z  kolei w wolnej sprzedaży kosztuje 85 złotych, więc moim zdaniem, warto skorzystać, jeżeli na przykład zgubiliście tę od iPhone’a (tak, o mnie mowa).

Jak tylko znajdę chwilę wolnego, to sam wezmę udział i opiszę dokładnie całą procedurę. Zastanawia mnie, czy nieoryginalna ładowarka musi być kopią tej Apple’owej, może być, na przykład, ładowarką od Sony? To sprawdzę. Oferta ma wygasnąć 18 września.

źródło: Apple

14

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
masethleafnodeMichałDominik ŁadaChmiel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Massmix
Gość
Massmix

Powinni zacząć wymieniać kable od swoich ładowarek. Moje są w stanie opłakanym od normalnego użytkowania ;(

MASAKRA
Gość
MASAKRA

To sie reklamuje. Normalnie powinni wymienić. Nie rozumie tego konsumenci zachowują sie jakby nic nie mogli robić jak producent sam nie da.

tomasz barwinski
Gość
tomasz barwinski

Ciekawe, na jaką ładowarkę wymienią: na kostkę czy płaską ?

MASAKRA
Gość
MASAKRA

W Polsce na płaska. Kostka ma amerykańskie zlacze.

Leesiuu
Gość
Leesiuu

a ja po prostu kupiłem ładowarkę za 10 zł na allegro [płaską] i nie widzę różnicy w ładowaniu telefonu [czyt. przez nieoryginalne inny prąd jakoś płynie? – zepsuć się może każda…]

Co innego wygląda sprawa z kablami – te nieoryginalne lubią stwarzać problemy :)

Chmiel
Gość
Chmiel

ISpot Arkadia – panowie nic nie wiedzą na temat akcji i twierdzą że jeśli ktokolwiek będzie wymieniał ładowarki to serwis a nie iSpot.

Dominik Łada
Gość

iSpot to nie Apple, także jeśli będzie wymieniać to autoryzowany serwis

Chmiel
Gość
Chmiel

Zacytuję Was – „Wymiana ładowarki odbywa się poprzez oddanie nieoryginalnej do APR (Apple Premium Reseller – Cortland, iSpace, iSpot, itp.)” Więc jak to jest?

Dominik Łada
Gość

Nadal jest to prawdziwe co napisałem – iSpot to nie Apple. Choć iSpot ma autoryzowany serwis i zapewne w nim bedzie mozna wymienić owe ładowarki. Co innego komunikacja w firmie, ktora moze jeszcze do sprzedawców nie dotarła…

Michał
Gość
Michał

Wymieniają same zasilacze, czy kable również ?

Michał
Gość
Michał

Wymianie podlega sam zasilacz, czy kabel również, wie już ktoś coś na ten temat?

leafnode
Gość
leafnode

„is valid until October 18, 2013” – października, nie września.

maseth
Gość
maseth

Dziś byłem a iSpot Gdynia, małe sprostowanie ładowarka jest odsyłana do serwisu na zasadach gwarancji. Oczekiwanie na nową sztukę do 2 tyg.