iMagazine

Apple wprowadza program wymiany ładowarek do Polski

17/08/2013, 09:56 · · · 14

Pamiętacie aferę z Chinką, której wybuchł iPhone 5 ładowany nieoryginalną ładowarką? Jak się okazało, Norbert dokopał się do informacji początkowej, w której nie było słowa o tym, że wybuchł właśnie iPhone… Niemniej, w okół Apple zrobił się szum i firma postanowiła wymieniać nieoryginalne ładowarki za drobną opłatą.

Akcja była dostępna początkowo tylko w Stanach i Chinach, jednak z czasem rozprzestrzeniła się do ważniejszych krajów świata, aby w końcu zawitać do nas. Wymiana ładowarki odbywa się poprzez oddanie nieoryginalnej do APR (Apple Premium Reseller – Cortland, iSpace, iSpot, itp.) i po uiszczeniu opłaty w wysokości 42 złotych dostaniemy nową, już Apple’ową. Ta z  kolei w wolnej sprzedaży kosztuje 85 złotych, więc moim zdaniem, warto skorzystać, jeżeli na przykład zgubiliście tę od iPhone’a (tak, o mnie mowa).

Jak tylko znajdę chwilę wolnego, to sam wezmę udział i opiszę dokładnie całą procedurę. Zastanawia mnie, czy nieoryginalna ładowarka musi być kopią tej Apple’owej, może być, na przykład, ładowarką od Sony? To sprawdzę. Oferta ma wygasnąć 18 września.

źródło: Apple


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Massmix napisał(a):

Powinni zacząć wymieniać kable od swoich ładowarek. Moje są w stanie opłakanym od normalnego użytkowania ;(

MASAKRA napisał(a):

To sie reklamuje. Normalnie powinni wymienić. Nie rozumie tego konsumenci zachowują sie jakby nic nie mogli robić jak producent sam nie da.

tomasz barwinski napisał(a):

Ciekawe, na jaką ładowarkę wymienią: na kostkę czy płaską ?

MASAKRA napisał(a):

W Polsce na płaska. Kostka ma amerykańskie zlacze.

Leesiuu napisał(a):

a ja po prostu kupiłem ładowarkę za 10 zł na allegro [płaską] i nie widzę różnicy w ładowaniu telefonu [czyt. przez nieoryginalne inny prąd jakoś płynie? – zepsuć się może każda…]

Co innego wygląda sprawa z kablami – te nieoryginalne lubią stwarzać problemy :)

Chmiel napisał(a):

ISpot Arkadia – panowie nic nie wiedzą na temat akcji i twierdzą że jeśli ktokolwiek będzie wymieniał ładowarki to serwis a nie iSpot.

Dominik Łada napisał(a):

iSpot to nie Apple, także jeśli będzie wymieniać to autoryzowany serwis

Chmiel napisał(a):

Zacytuję Was – „Wymiana ładowarki odbywa się poprzez oddanie nieoryginalnej do APR (Apple Premium Reseller – Cortland, iSpace, iSpot, itp.)” Więc jak to jest?

Dominik Łada napisał(a):

Nadal jest to prawdziwe co napisałem – iSpot to nie Apple. Choć iSpot ma autoryzowany serwis i zapewne w nim bedzie mozna wymienić owe ładowarki. Co innego komunikacja w firmie, ktora moze jeszcze do sprzedawców nie dotarła…

Michał napisał(a):

Wymieniają same zasilacze, czy kable również ?

Michał napisał(a):

Wymianie podlega sam zasilacz, czy kabel również, wie już ktoś coś na ten temat?

leafnode napisał(a):

„is valid until October 18, 2013” – października, nie września.

maseth napisał(a):

Dziś byłem a iSpot Gdynia, małe sprostowanie ładowarka jest odsyłana do serwisu na zasadach gwarancji. Oczekiwanie na nową sztukę do 2 tyg.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK