iMagazine

Uruchomienie OS X w trybie bezpiecznym

23/08/2013, 18:36 · · · 1

W przypadku występowania problemów z uruchomieniem bądź działaniem komputera, można spróbować uruchomić go w trybie bezpiecznym, aby naprawić usterkę.

Na początku wyłączamy komputer. Następnie przytrzymujemy włącznik i czekamy, aż zostanie odtworzony dźwięk uruchamiania (nie sposób go z niczym pomylić). Przytrzymujemy na klawiaturze przycisk Shift do momentu, gdy na ekranie wyświetli się animacja oczekiwania.

Następnie wyświetli się ekran wyboru użytkownika. W prawym górnym rogu powinien pojawić się czerwony napis Safe Boot, który oznacza, że system zostanie uruchomiony w trybie bezpiecznym. Teraz wpisujemy swoje dane i logujemy się w trybie bezpiecznym do systemu. Aby zalogować się w normalnym trybie, należy ponownie uruchomić komputer.

Źródło: wikiHow


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Monika Call napisał(a):

Proszę o pomoc. Mój Mac book Pro do najnowszych nie należy ale do tej pory bezproblemowo działał.Dziś niestety koniec. Nie chce się zalogować nawet w trybie bezpiecznym.Pasek ładowania przesuwa się w żółwim tempie a gdy dojdzie do końca po 25 minutach wczytywania nic się nie dzieje. Co robic?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK