iMagazine

Uruchomienie OS X w trybie bezpiecznym

23/08/2013, 18:36 · · · 1

W przypadku występowania problemów z uruchomieniem bądź działaniem komputera, można spróbować uruchomić go w trybie bezpiecznym, aby naprawić usterkę.

Na początku wyłączamy komputer. Następnie przytrzymujemy włącznik i czekamy, aż zostanie odtworzony dźwięk uruchamiania (nie sposób go z niczym pomylić). Przytrzymujemy na klawiaturze przycisk Shift do momentu, gdy na ekranie wyświetli się animacja oczekiwania.

Następnie wyświetli się ekran wyboru użytkownika. W prawym górnym rogu powinien pojawić się czerwony napis Safe Boot, który oznacza, że system zostanie uruchomiony w trybie bezpiecznym. Teraz wpisujemy swoje dane i logujemy się w trybie bezpiecznym do systemu. Aby zalogować się w normalnym trybie, należy ponownie uruchomić komputer.

Źródło: wikiHow

1

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Monika Call Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika Call
Gość

Proszę o pomoc. Mój Mac book Pro do najnowszych nie należy ale do tej pory bezproblemowo działał.Dziś niestety koniec. Nie chce się zalogować nawet w trybie bezpiecznym.Pasek ładowania przesuwa się w żółwim tempie a gdy dojdzie do końca po 25 minutach wczytywania nic się nie dzieje. Co robic?