iMagazine

Jaki RAM pasuje do twojego Maca?

24/08/2013, 16:15 · · · 5

Jeżeli chcemy samodzielnie wymienić pamięć RAM w komputerze, musimy upewnić się, jakiego typu ona jest oraz jaką jej ilość obsłuży maksymalnie płyta główna. Można to zrobić na trzy proste sposoby.

Pierwszą metodą jest sprawdzenie typu pamięci z menu Ten Mac…. Aby je wywołać, należy kliknąć na ikonę jabłka na pasku statusu, w lewym górnym rogu ekranu, a następnie odnaleźć je na liście. Teraz wybieramy przycisk Więcej informacji….

2

3

W oknie informacji o systemie wybieramy zakładkę Pamięć. Przedstawione są tam informacje odnośnie wolnych gniazd pamięci oraz jej taktowaniu i ilości.

4

Druga metoda opiera się na zastosowaniu aplikacji Mactracker, dostępnej bezpłatnie na OS X oraz iOS. Dzięki temu, że przeznaczona jest też dla urządzeń mobilnych, możemy sprawdzić parametry pamięci RAM nawet wtedy, gdy komputer nie działa. Po uruchomieniu programu znajdujemy w nim swój model Maca, a następnie przechodzimy do zakładki Memory and graphics…, gdzie oprócz pojemności i taktowania, widoczny jest również rodzaj kości.

1

Ostatnią z metod jest sprawdzenie danych technicznych urządzenia na stronie wsparcia Apple. Na początku wybieramy rodzaj komputera, a następnie klikamy na przycisk Dane techniczne. Teraz wystarczy odnaleźć konkretny model urządzenia.

Źródło: OS X Daily

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac