iMagazine

Automatyczne kopiowanie pobranych e-booków do chmury

25/08/2013, 17:54 · · · 2

Swoje wszystkie e-booki trzymam w chmurze, by mieć do nich zawsze szybki dostęp. Dzięki prostej czynności katalogów w Automatorze trafiają one tam natychmiast po kupieniu.

Na początku uruchamiamy Automatora i wybieramy nową czynność katalogów. Następnie z kolumny po lewej wybieramy zakładkę Pliki i katalogi. Teraz do okna po prawej przeciągamy pozycje Filtruj rzeczy z Findera oraz Przenieś rzeczy Findera.

Dla opcji Czynności otrzymują pliki i katalogi dodawane do wybieramy katalog Downloads. Dla czynności Filtruj rzeczy z Findera wybieramy następujące kryteria: Rozszerzenie pliku zawiera mobi (lub epub, w zależności od rodzaju plików, z których korzystamy – zawsze możemy dodać oba kryteria) oraz Data utworzenia jest dzisiaj. W oknie czynności Przenieś rzeczy Findera wybieramy ścieżkę katalogu w Dropboksie (lub podobnym serwisie chmurowym), w którym mają być archiwizowane e-booki. Ponadto zaznaczamy opcję Zastąp istniejące pliki – dzięki temu nie będą się one dublowały. Ostatecznie konfiguracja powinna wyglądać następująco:

1

Teraz każdy pobrany z internetu plik zostanie automatycznie skopiowany do katalogu w chmurze.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Brzydal napisał(a):

No ja żeby nie bawić się z automatorami, przekierowałem bibliotekę Calibre na katalog w Dropboxie. Teraz tylko raz na ruski rok odpalam synchronizację w Forklifcie żeby zrobił kopię na Dysk Google. Przezorny zawsze zabezpieczony ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK