Mastodon

Szybkie przełączanie się między kartami w Safari

5
Dodane: 11 lat temu

W przeglądarce Safari na OS X zastosowano szereg gestów, które znacznie uprzyjemniają pracę. Za ich pomocą można na przykład szybko przechodzić pomiędzy otwartymi kartami.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Wywołanie podglądu otwartych kart jest bardzo proste. Wystarczy na gładziku zsunąć do siebie dwa palce tak, jakbyśmy pomniejszali obraz. Jeżeli strona nie była przybliżona, to wyświetli się następujący widok:

Safari at 16.50.03

Teraz wystarczy przesunąć dwoma palcami w lewo lub w prawo, żeby przejść do innej karty. Aby ją wybrać, możemy rozsunąć palce lub kliknąć na nią.

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 5

Ciężko zaliczyć ten sposób do szybkich. Dodatkowo wymaga się w tym przypadku pracy na gładziku.
Ze swojej strony mogę zaproponować skrót CTRL+TAB do przejścia do następnej karty, ta sama kombinacja z shiftem przeniesie nas do poprzedniej. Oczywiście nie tak spektakularnie i bez podglądu, ale zdecydowanie szybciej :)

Dzięki. Wiesz może czym Twoja kombinacja różni się od cmd + shift + strzałki?

Pewnie tylko tym, że nie trzeba odrywać drugiej ręki od myszki, żeby dosięgnąć strzałki :)

Jitouch + włączenie w nim dwóch gestów: ‘przyłożony palec wskazujący i tapnięcie środkowym’ (karta w prawo) oraz na odwrót (karta w lewo). Szybszego rozwiązania nie ma. Nie trzeba nigdzie jeździć kursorem, nic nie trzeba przesuwać. Wystarczy przyłożyć paluchy i tapnąć tyle razy ile nam się podoba. Działa oczywiście w każdej aplikacji…