Mastodon

Blokowanie połączeń w iOS 7

22
Dodane: 10 lat temu

W iOS 7 wprowadzono funkcję blokady niechcianych połączeń oraz wiadomości. Działa ona zarówno w iPhonie, jak i w iPodzie touch oraz iPadzie.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Blokada obejmuje połączenia telefoniczne, FaceTime oraz wiadomości SMS i iMessage. Żeby zablokować otrzymywanie połączeń i wiadomości od określonego numeru, należy przejść do Ustawień, a następnie wybrać pozycję Telefon, a później Blokowani.

1

Teraz wybieramy pole Dodaj nowy…, które przenosi nas do listy kontaktów. Z niej wybieramy kontakty, od których nie chcemy otrzymywać połączeń i wiadomości.

2

Niestety, nie ma możliwości zablokowania połączeń przychodzących od nieznanych numerów bądź też dodania do listy numeru, który nie figuruje w kontaktach.

Aktualizacja: Istnieje również możliwość zablokowania numerów, które nie zostały dodane do kontaktów (dziękujemy naszym użytkownikom za czujność i przepraszamy za pomyłkę). W tym celu przechodzimy do aplikacji Telefon, a następnie do listy połączeń. Obok numeru, który chcemy zablokować, widnieje ikona „i”, której musimy dotknąć. Następnie przewijamy listę na dół i wybieramy opcję Blokuj tę osobę.

6

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 22

Zdarzyło ci się kiedyś pokłócić z kolegą, teściową, bądź inną rodziną? Chcesz zachować numer, ale nie bardzo chcesz w obecnym czasie z nimi rozmawiać, to wrzucasz ją na listę.

możesz spróbować uruchomienie blokady połączeń z numerów zastrzeżonych u operatora

Dokładnie, ja tak miałem i bardzo dobrze to działało…ale musiałem ponownie włączyć odbieranie od wszystkich i na nowo mam sporo spamu…:-/

Dzięki, postaram się właśnie tak zrobić :)

Można blokować numery , których nie ma w kontaktach , wchodzimy w numery odebrane lub nieodebrane , z prawej strony jest symbol i info i wchodzimy tam a pózniej na dol listy i klikamy blokuj

Do tej pory na iOS <=6.x miałem zrobione takie udawane blokowanie numerów. W książce adresowej miałem kontakt, który miał wyłączone dźwięki i wibracje wiadomości, oraz wibracje dzwonka. Niestety nie dało się wyłączyć dzwonka więc ustawiłem jednosekundową ciszę, którą sobie przygotowałem w postaci mp3. No i do tego kontaktu dodawałem niechciane numery od natrętnych banków i ubezpieczycieli. :) Teraz w iOS7 po prostu ten kontakt zablokowałem. Teraz nawet nie widzę czy oni nadal dzwonią czy nie. Wcześniej w historii widziałem. Właściwie mogłaby być jakaś informacja kiedy ostatnio próbowano się dodzwonić na zablokowany numer.

Jasiek Urbanowicz tak ma i system działa…sam widziałem jak dzwonił kontakt nazwany “NIE ODBIERAĆ!!!” ;-D

Dla mnie jest to chyba najbardziej użyteczna funkcja wprowadzona wraz z iOS7. Chciałbym jeszcze mieć możliwość zablokowania wszystkich połączeń spoza kontaktów, albo spoza określonej grupy kontaktów (whitelist). Przydatne np. kiedy użytkownikiem telefonu jest dziecko i nie chcemy, żeby w czasie lekcji dzwoniły do niego przypadkowe osoby.

W sumie tak, nie wpadłem na to mimo, że sam używam ;) Jakoś tak mi się zakodowało, że “nie przeszkadzać” to na noc ;). Dzięki.

Mozemy tez blokowac niechciane smsy. Wchodzimy w smsa, na gorze po prawej w kontakt, ikona info i blokuj te osobe. Pozniej nawet jak usuniemy takiego smsa to numer zostanie w pamieci i mamy spokoj.

Pomysł o ile pamiętam zrodził się gdzieś w dyskusji, a zrealizował go Paweł Nowak z chwilami.pl ;-) (PressPad&AppleBlog company ;-)

Mam pytanie – czy jeśli ktoś mnie zablokował na iphonie, a imessage przychodziło mu też na Maca do którego jest podłączony iphone to czy jeśli wysle wiadomość imessage ona nie dojdzie na iphona a dojdzie na maca?

Ahaaa. czyli skoro napisane jest dostarczono pod imessage to jednak ta osoba mnie nie zablokowała!