iMagazine

Blokowanie połączeń w iOS 7

26/09/2013, 19:03 · · · 22

W iOS 7 wprowadzono funkcję blokady niechcianych połączeń oraz wiadomości. Działa ona zarówno w iPhonie, jak i w iPodzie touch oraz iPadzie.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Blokada obejmuje połączenia telefoniczne, FaceTime oraz wiadomości SMS i iMessage. Żeby zablokować otrzymywanie połączeń i wiadomości od określonego numeru, należy przejść do Ustawień, a następnie wybrać pozycję Telefon, a później Blokowani.

1

Teraz wybieramy pole Dodaj nowy…, które przenosi nas do listy kontaktów. Z niej wybieramy kontakty, od których nie chcemy otrzymywać połączeń i wiadomości.

2

Niestety, nie ma możliwości zablokowania połączeń przychodzących od nieznanych numerów bądź też dodania do listy numeru, który nie figuruje w kontaktach.

Aktualizacja: Istnieje również możliwość zablokowania numerów, które nie zostały dodane do kontaktów (dziękujemy naszym użytkownikom za czujność i przepraszamy za pomyłkę). W tym celu przechodzimy do aplikacji Telefon, a następnie do listy połączeń. Obok numeru, który chcemy zablokować, widnieje ikona „i”, której musimy dotknąć. Następnie przewijamy listę na dół i wybieramy opcję Blokuj tę osobę.

6

22

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
MoridinMonikaPiotr Drobiczsq2frdTomBlack Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dokeshi
Gość
Dokeshi

Jakby troche bez sensu. Jezeli mam kogos w kontaktach to znaczy, ze nie kwalifikuje sie do blokowania…no bo po co by byl w kontaktach. Cale Apple :P

TomBlack
Gość
TomBlack

Zdarzyło ci się kiedyś pokłócić z kolegą, teściową, bądź inną rodziną? Chcesz zachować numer, ale nie bardzo chcesz w obecnym czasie z nimi rozmawiać, to wrzucasz ją na listę.

Michał Kruczek
Gość
Michał Kruczek

najbardziej brakuje mi funkcji blokowania od nieznajomych… skonczyly by sie wtedy ataki natętnych telemarketerow, ofert kredytowych etc.

Rafał Kawalerski
Gość
Rafał Kawalerski

możesz spróbować uruchomienie blokady połączeń z numerów zastrzeżonych u operatora

Dominik Łada
Gość

Dokładnie, ja tak miałem i bardzo dobrze to działało…ale musiałem ponownie włączyć odbieranie od wszystkich i na nowo mam sporo spamu…:-/

Michał Kruczek
Gość
Michał Kruczek

Dzięki, postaram się właśnie tak zrobić :)

Piotr Drobicz
Gość
Piotr Drobicz

Zablokuj u operatora. działa bez problemu!

januszp
Gość
januszp

Można blokować numery , których nie ma w kontaktach , wchodzimy w numery odebrane lub nieodebrane , z prawej strony jest symbol i info i wchodzimy tam a pózniej na dol listy i klikamy blokuj

MDW2
Gość
MDW2

Do tej pory na iOS <=6.x miałem zrobione takie udawane blokowanie numerów. W książce adresowej miałem kontakt, który miał wyłączone dźwięki i wibracje wiadomości, oraz wibracje dzwonka. Niestety nie dało się wyłączyć dzwonka więc ustawiłem jednosekundową ciszę, którą sobie przygotowałem w postaci mp3. No i do tego kontaktu dodawałem niechciane numery od natrętnych banków i ubezpieczycieli. :) Teraz w iOS7 po prostu ten kontakt zablokowałem. Teraz nawet nie widzę czy oni nadal dzwonią czy nie. Wcześniej w historii widziałem. Właściwie mogłaby być jakaś informacja kiedy ostatnio próbowano się dodzwonić na zablokowany numer.

Dominik Łada
Gość

Jasiek Urbanowicz tak ma i system działa…sam widziałem jak dzwonił kontakt nazwany „NIE ODBIERAĆ!!!” ;-D

Grzegorz Wójcik
Gość
Grzegorz Wójcik

Dla mnie jest to chyba najbardziej użyteczna funkcja wprowadzona wraz z iOS7. Chciałbym jeszcze mieć możliwość zablokowania wszystkich połączeń spoza kontaktów, albo spoza określonej grupy kontaktów (whitelist). Przydatne np. kiedy użytkownikiem telefonu jest dziecko i nie chcemy, żeby w czasie lekcji dzwoniły do niego przypadkowe osoby.

TomBlack
Gość
TomBlack

Funkcja nie przeszkadzać?

Grzegorz Wójcik
Gość
Grzegorz Wójcik

W sumie tak, nie wpadłem na to mimo, że sam używam ;) Jakoś tak mi się zakodowało, że „nie przeszkadzać” to na noc ;). Dzięki.

Dokeshi
Gość
Dokeshi

Mozemy tez blokowac niechciane smsy. Wchodzimy w smsa, na gorze po prawej w kontakt, ikona info i blokuj te osobe. Pozniej nawet jak usuniemy takiego smsa to numer zostanie w pamieci i mamy spokoj.

sq2frd
Gość
sq2frd

Wrzucasz sobie w kontakty listę tel./sms z http://zignoruj.pl i blokujesz ;-)

Piotr Drobicz
Gość
Piotr Drobicz

ciekawe rozwiązanie!

sq2frd
Gość
sq2frd

Pomysł o ile pamiętam zrodził się gdzieś w dyskusji, a zrealizował go Paweł Nowak z chwilami.pl ;-) (PressPad&AppleBlog company ;-)

Piotr Drobicz
Gość
Piotr Drobicz

Świetna opcja!

Monika
Gość
Monika

Mam pytanie – czy jeśli ktoś mnie zablokował na iphonie, a imessage przychodziło mu też na Maca do którego jest podłączony iphone to czy jeśli wysle wiadomość imessage ona nie dojdzie na iphona a dojdzie na maca?

Moridin
Gość

Nie. Nie da się w ten sposób kogoś stalkować, sorry. 😉

Monika
Gość
Monika

Ahaaa. czyli skoro napisane jest dostarczono pod imessage to jednak ta osoba mnie nie zablokowała!

Moridin
Gość

Niekoniecznie. iMessage można wysyłać też na emaile.