iMagazine

Dodawanie klawiatur w różnych językach w iOS

18/10/2013, 22:18 · · · 5

iOS posiada opcję wpisywania i korekty tekstu w różnych językach, uzależnioną od wybranej klawiatury. Żeby umożliwić wprowadzanie tekstu w języku innym, niż systemowy, należy dodać klawiatury do listy.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku wchodzimy do Ustawień, do zakładki Ogólne. Następnie należy przejść do menu Klawiatura, a następnie do kolejnego menu Klawiatury.

1

Teraz wybieramy przycisk Dodaj klawiaturę i z listy wybieramy potrzebną opcję.

2

Podczas wprowadzania tekstu język wpisywania można zmienić za pomocą przycisku obok spacji. Dłuższe przytrzymanie go wywoła listę wszystkich klawiatur.

3

Niektóre klawiatury umożliwiają głosowe wprowadzanie tekstu w danym języku, o ile posiadamy urządzenie, które obsługuję tę funkcję.

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MacredaktorPaweł Haćnarkoman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
narkoman
Gość

Słownik i konieczność przełączanie klawiatury zeby pisać innym językiem to najbardziej zwalona rzecz w iOS.

Paweł Hać
Gość

Mam odmienne zdanie – to dużo wygodniejsze, niż szukanie znaków specjalnych dla danego języka (choćby niemieckiego), autokorekta też działa ok.

narkoman
Gość

Widać za mało pisałeś n SwiftKey – miesiąc z tym i pisanie na iOS staje sie udręka. Wszystko trzeba ciagle poprawiać ;-/

Macredaktor
Gość
Macredaktor

Funkcja była już (chyba w iOS 5) na 100% w 6 – korzystałem z iPada 2 i pisząc ciekawe wypracowanie w kilku językach (rosyjski, niemiecki, francuski i angielski) mogłem w prosty sposób przełączać klawiatury. PS: wypracowanie – 4 zdania, ale każde w innym języku ;)