Mastodon

Sposób na uruchomienie MS Word 2011 na OS X Mavericks

53
Dodane: 11 lat temu

Część z osób, które śledzę na Twitterze nie przesiadła się od razu na Mavericksa. Powodem był Microsoft, a raczej jeden z jego flagowych produktów – Word 2011. W polskiej wersji językowej po prostu wykrzaczał się za każdym razem podczas uruchamiania… Na szczęście istnieje tymczasowe (póki Microsoft sam tego nie naprawi) rozwiązanie problemu.

Całość sprowadza się do bardzo prostego zabiegu. W Finderze przechodzimy kolejno do AplikacjiMicrosoft Office 2011, klikamy prawym przyciskiem na Microsoft Word i z menu wybieramy Pokaż zawartość pakietu. I przechodzimy dalej do ContentsResources. Tam mamy katalog o nazwie pl.lproj. Wystarczy zmienić jego nazwę na en.lproj (może być potrzebne hasło administratora do zatwierdzenia zmiany) i już! Word powinien znowu się otwierać.

Podziękowania dla Damiana Gan, który przesłał tę informację.

Źródło: Damian Gan

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, Redaktor iMagazine.pl. Mastodon: mcskrzypczak@c.im

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 53

MS musi sobie radzić – to on odpowiada za swój produkt. Apple nie ma obowiązku zachowywać identycznego API w kolejnej wersji systemu. Analogicznie można by zarzucać Microsoftowi, że iTunes przestało działać po upgradzie z Windowsa 7 na 8…

Oczywiście MS nie ma obowiązku zachowywać kompatybilności Worda z nowym systemem…

Działa. Ale kaszana – dwa dni w plecy…
I uwaga – ta metoda rozwiązuje problemy w innych aplikacjach – np. Lotus Notes 8.5.3. Dlatego pozwolę sobie postawić tezę, że problem nie jest po stronie Microsoft-u, tylko Apple coś zmieniło w dotychczasowej specyfikacji (API).

A może jest podobny trik dla Epson Scan??? Też nie działa i Epson też nie przygotował jeszcze niczego nowego poza bzdurnymi instrukcjami, żeby użyć Apple Image Capture, a to nie to samo :(

W takim razie zmień nazwę folderu en.lproj na jakąś inną, np. en.lproj.old i wtedy dopiero zmień nazwę katalogu pl.lproj na en.lproj

Bardzo dziękuję za podpowiedź, pomogło, wszystko działa. Dzięki jeszcze raz

Spróbuj tak:
Preferencje Systemowe => Ekrany => Rozdzielczość => wybierz “skalowana” a następnie przestaw na “najlepsza dla ekranu”

Witam, u mnie ten sposób nie pomógł. Problem nadal jest nie mogę odpalić Word-a. Zanim znalazłem ten sposób to odinstalowałem i zainstalowałem na nowo pakiet Microsoft Office. Według powyższej metody to mam już katalog en.lproj nie wiem co mam dalej zrobić. Proszę o pomoc

Musiałem odinstalować i zainstalować na nowo plus dodatkowo wgrać najnowszą aktualizację 14.3.8 z października i dopiero poszło. Bez aktualizacji nie chciało ruszyć. Wielkie dzięki :)

jaką wersje językową Offcie 2011 instalowałeś? wklej okno z błędem jaki się pojawia

1. instalując polską wersję językową pakietu pomimo posiadania kupionej wersji angielskiej łamiesz warunki licencji użytkownika. Klucz nie jest wprawdzie językowo specyficzny, ale instalacja innej wersji językowej niż ta, którą się zakupiło jest niezgodna z licencją.

2. spróbuj jeszcze tego sposobu, w Twoim przypadku może okazać się pomocny:

Open Finder, go to your hard drive, then Library/Application Support/Microsoft/MERP2.0 and open Microsoft’s error reporting program. In the program menu go to the preferences and just deactivate the error reporting.

“blondynka” nie jestem ale w Raportowaniu bledow firmie microsoft” nie ma menu :( a w zawartosci pakietu jest to:

Menu programu będziesz mieć jak klikniesz u góry na pasku obok logo jabłka nazwę otwartego programu Microsoft Error Reporting i tam w menu wybierz Preferencje i tam będziesz w nowym oknie mogła odhaczyć opcję o raportowaniu błędów

napisz proszę numer telefonu do siebie na dgan(at)me.com, spróbuje Ci pomoć przez telefon

Pomocy ! Utworzyłem prezentację w Power Point 2011, nie dość, że podgląd prezentacji na pasku jest biały, to nie mogę wyświetlić pokazu slajdów, ponieważ wyskakuje błąd. Podobny jak w Wordzie, ale z tym dzięki Wam sobie poradziłem. Czy orientujecie się w jaki sposób można to naprawić ?

Próbowałem odtworzyć błąd, który występuje u Ciebie ale u mnie wszystko działa jak należy i nie mam żadnych problemów z Power Point. Czy masz zainstalowane wszystkie aktualizacje pakietu Office 2011? Czy na nowym koncie użytkownika również występuje opisany przez Ciebie problem?

Jestem posiadaczem pakietu Office 2011 na dysku CD, z tego co się orientuję to on nie posiada aktualizacji, choć może się mylę. Nie rozumiem o jakie konto użytkownika chodzi, gdy po raz pierwszy instalowałem Office podawałem swoje dane, ale tylko to ? Jeśli posiada aktualizacje to w jaki sposób je pozyskać, instalując jeszcze raz pakiet na komputerze ?

Aktualna wersja pakietu Office 2011 to 14.3.8. Aby sprawdzić czy masz dostępne aktualizacje w menu Pomoc w dowolnym programie pakietu Office, kliknij opcję Sprawdź aktualizację.

Nowe konto użytkownika w samym systemie operacyjnym.

sprawdź czy nie masz zdublowanego folderu z paczkami językowymi w katalogu Resources w programie Word

Pewnie Ci się katalogi x.proj zdublowały…zweryfikuj to i zmień nazwy folderów poprawnie, tak aby pozostał tylko jeden folder o nazwie en.proj

Możesz też na nowo pakiet zainstalować, a wcześniej odinstalować ręcznie pakiet Office 2011 wg instrukcji przedstawionej na poniżej stronie:

http://support.microsoft.com/kb/2398768/pl

a następnie pobrać najnowszą wersję pakietu Office 2011 ze strony poniżej, będzie to najnowsza dostępna wersja (14.3.8), po jej instalacji wykonaj krok ze zmianą nazwy folder.

Link do plików instalacyjnych pakietu:

http://officecdn.microsoft.com/db/MacOffice2011/pl-PL/MicrosoftOffice2011.dmg

działał przez tydzień bezproblemów, teraz wyłacza się po 1 sekundzie :(