iMagazine

Przypisywanie skrótów klawiszowych do usług systemowych

30/10/2013, 19:10 · · · 5

Usługi programów oraz tworzone przez użytkownika dodawane są automatycznie do menu kontekstowego. Jeżeli często z nich korzystacie, to warto przypisać im skróty klawiszowe.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Najpierw wchodzimy do Preferencji systemowych, a następnie do menu Klawiatura. Tam wybieramy zakładkę Skróty.

1

Z menu po lewej wybieramy pozycję Usługi. Po prawej stronie zostaną wyświetlone wszystkie usługi systemowe, w tym utworzone przez użytkownika skrypty z Automatora.

2

Poprzez zaznaczenie pola przy nazwie usługi możemy ją aktywować lub dezaktywować – jeżeli zostanie wyłączona, to nie pojawi się ani w menu kontekstowym, ani też nie zostanie wywołana skrótem klawiszowym. Dodawanie skrótu wymaga kliknięcia na usługę, a następnie na wybraniu przycisku Dodaj skrót bądź też kliknięciu na istniejący skrót. Teraz wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy – zostanie ona automatycznie zapisana.

3

5

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dominik ŁadaMarcel Herba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcel Herba
Gość
Marcel Herba

Mam pytanie. Jak wyłączyć w 10.9 usypianie komputera przyciskiem włączania? Zdecydowanie wolałem jak pod tym przyciskiem wyskakiwał mi komunikat „Czy na pewno wyłączyć komputer?”.

Dominik Łada
Gość

O, podłączam się, bo mnie też to totalnie wkurza…

Dominik Łada
Gość

Ok znalazłem rozwiązanie.

Przytrzymaj przez 1,5sek przycisk Power to pojawi się menu znane z poprzednich wersji OSX. Druga opcja dająca dokładnie to samo – wcisnąć CTRL+Power

Marcel Herba
Gość
Marcel Herba

Dzięki wielkie :D