iMagazine

Przypisywanie aplikacji do określonego ekranu

17/11/2013, 17:27 · · · 3

Wśród usprawnień wprowadzonych do Mavericks dodano przypisywanie aplikacji do konkretnego monitora, jeżeli pracujemy na kilku ekranach jednocześnie. Pozwala to okiełznać bałagan, który dotąd pojawiał się przy uruchamianiu wielu aplikacji jednocześnie.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Opcja przypisania aplikacji do ekranu pojawia się dopiero po podłączeniu go do komputera. Na początku wywołujemy Mission control i tworzymy nowe biurko na ekranie, do którego ma być przypisany program.

1

Teraz wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na ikonę programu w Docku, a następnie rozwinąć menu Opcje, by wybrać, do którego biurka na danym ekranie ma być przypisana aplikacja.

2

Źródło: Macworld

3

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
sebekallegroRobert StachnikiJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iJacek
Gość
iJacek

Warto również wspomnieć by odznaczyć w /UstawieniachSystemowych/MissionControl opcje organizowania okien według kategorii: najczęściej używanych. Uchroni to nas od sytuacji gdy już poukładane aplikację zaczną naglę „same” przemieszczać się na inne ekrany (Space).

Robert Stachnik
Gość
Robert Stachnik

dzięki właśnie tej wiadomości potrzebowałem :)

sebekallegro
Gość
sebekallegro

Biureczka już sobie zablokowałem (odznaczyłem) żeby się same nie przemieszczały, ale jeszcze pytanko. Da się zrobić tak żeby po ponownym uruchomieniu maca biurka (a w nich aplikacje) pozostały w takim ułożeniu jak przed ponownym uruchomieniem?