iMagazine

Nowe wydanie kultowej biografii Steve’a Jobsa

19/11/2013, 13:58 · · · 6

Na rynku ukazało się właśnie nowe wydanie biografii Steve’a Jobsa Waltera Issacsona. Książka zastąpi poprzednią edycję — odtąd ten kultowy tytuł dostępny będzie wyłącznie w tej wersji.

Nowa edycja zawiera niepublikowany dotąd w Polsce epilog, napisany przez Waltera Isaacsona tuż po śmierci Jobsa — opisuje on m.in. ostatnie chwile jego życia, pożegnanie z bliskimi, ceremonię pogrzebową i to, jak odejście Steve’a uczcili jego przyjaciele. Jest to zatem naturalne zwieńczenie biografii, zapewniające jej kompletność.

Druga zmiana w stosunku do pierwotnej edycji dotyczy już samego wyglądu książki. Z rynku znika wydanie w miękkiej oprawie — od tej pory tytuł będzie sprzedawany wyłącznie w oprawie twardej z obwolutą. Zmieniło się też zdjęcie Steve’a Jobsa na okładce — obecnie widnieje na niej „młody” Jobs; fotografia Normana Seeffa z 1984 roku zastąpiła tę z roku 2006, autorstwa Alberta Watsona.

Wychodząc naprzeciw potrzebom tych czytelników, którzy na okładce biografii preferują zdjęcie „dojrzałego” Jobsa, które stało się już powszechnie rozpoznawaną ikoną, wydawnictwo Insignis postanowiło zmienić oklejkę oprawy twardej, zastępując dotychczasową imitację płótna zadrukiem z grafiką pierwotnego wydania. Po zdjęciu obwoluty czytelnik otrzymuje książkę z okładką poprzedniej edycji. Z jedną różnicą: zarówno obwolutę, jak i oklejkę nowego wydania, mimo że nadal są w skali szarości, wydrukowano w czterech przebiegach CMYK i pokryto bardzo przyjemną w dotyku i elegancką folią soft touch. Dzięki tym zabiegom okładka nowego wydania stała się głębsza i intensywniejsza, co niewątpliwie znacząco polepszyło wygląd książki.

Nie sposób również nie zauważyć, że zdjęciu „młodego” Jobsa na obwolucie i „dojrzałego” na oklejce twardej oprawy można przypisać również pewien symboliczny charakter.

Jeśli zaś chodzi o wydanie e-bookowe biografii Steve’a Jobsa, to wszyscy dotychczasowi właściciele tego tytułu w wersji elektronicznej wejdą w posiadanie nowej edycji bezpłatnie. Wydawca rozsyła właśnie do polskich dystrybutorów e-booków zaktualizowaną wersję.

W obsługiwanej bezpośrednio przez siebie księgarni iBookstore wydawnictwo Insignis wymieniło już pliki z książką. Wystarczy zatem usunąć ze swojej biblioteki dotychczasową książkę i pobrać ją ponownie z iBooks.

Aktualizacja na innych platformach przebiegnie podobnie.

6

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dominik ŁadaMDW2Grzegorz Stępieństagnacjachato.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
chato.pl
Gość

Ciekawe czy audiobook też zostanie upgrade’owany?

MDW2
Gość
MDW2

Coś już wiadomo o aktualizacji audiobooka czy trzeba pytać na audioteka.pl?

Dominik Łada
Gość

Pytaj się tam, jak będę coś wiedział to odezwę się

stagnacja
Gość
stagnacja

Osobiście obecne zakończenie uważam za WYJĄTKOWE i GENIALNE . Niczego wiecej mi tu nie brakuje

Grzegorz Stępień
Gość
Grzegorz Stępień

Byłem w szoku jak kilka dni temu zobaczyłem nowe wydanie w amerykańskiej księgarni w Warszawie. Wcześniej zupełnie nie wiedziałem o planach wydania nowej wersji i to z nową okładką. Podoba mi się, że na obu zdjęciach jest dokładnie ta sama pozycja Steve’a.