iMagazine

Audioteka+ – audiobook plus ebook

21/11/2013, 13:40 · · · 3

Audioteka.pl zaprezentowała dziś nową usługę, a w zasadzie rozszerzenie dotychczasowej – połączenie audiobooków z ebookami.

Audioteka+ łączy audiobook z możliwością czytania ebooków, np w miejscach i momentach, kiedy nie możemy słuchać wersji audio.

kolekcje-audiobookplus

Wg Marcina Beme, założyciela Audioteki, nowy system będzie wdrażany na wszystkie platformy i do wszystkich tytułów z obecnej oferty – czyli ponad 4000 pozycji. System Audioteka+ ma otwarte API, dzięki czemu możliwa jest integracja Audioteki z czytnikami ebooków firm zewnętrznych, o ile zdecydują się na taki ruch.

W pierwszej kolejności Audioteka+ rusza na Androidzie, a w szczególności na Samsungach w sieci PlusGSM – jest specjalna promocja (4 adiobooki+ za free) oraz możliwe płacenie za audiobooki w ramach rachunku telefonicznego.

Wersja iOS będzie uruchomiona w styczniu – choć wg moich informacji już jest gotowa i wstrzymywana tylko ze względu na promocję z Samsungiem.

Z ciekawostek jakie dowiedziałem się dziś, to są statystyki. Codziennie do Audioteki loguje się ok. 150k aktywnych użytkowników z poziomu urządzeń z Androidem i ok. 30k z iOS. Liczby te pokazują jak zmienia się rynek – androidowcy zaczęli korzystać z multimedialnych możliwości swoich smartfonów.

3

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
stagnacjaDominik Ładamacnow Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
macnow
Gość

Jeśli nie będzie jednocześnie wersji na iPada (do czytania), to dla mnie bezużyteczne :)

Dominik Łada
Gość

Ideą jest mobilność. Chodzisz i słuchasz, także raczej iPhone/iPod Touch, ale czasem jak musisz przerwać to wykorzystujesz ekran do czytania

stagnacja
Gość
stagnacja

Idea jest dobra choć ja z formy czytanej korzystać nie będe i myśle , że wielu jest takich jak ja , którzy pasje czytania z powodu kompletnego braku czasu zamienili na „sluchanie książek” np w samochodzie. Gdybym chciał czytać kupiłbym Kindle i kupował ebooki