iMagazine

Just Mobile Gum++, czyli Rimowa w wersji mikro

04/12/2013, 16:43 · · · 0

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 11/2013

Zapewne kojarzycie profesjonalne walizki Rimowa, których kształt i metalowa obudowa są charakterystycznym znakiem rozpoznawczym profesjonalistów, którym zależy na tym, aby ich sprzęt lub dokumenty nie uległy zniszczeniu w podróży. Na nich wzorował się Just Mobile, projektując nową serię baterii do urządzeń mobilnych – Gum++.

Wszystko świetnie się składa w logiczną całość – Just Mobile jest znanym producentem aluminiowych akcesoriów do Maków i urządzeń mobilnych, dlatego ich nowa bateria o sporej pojemności, bo aż 6000 mAh, musiała mieć odpowiedni wygląd.

igh res_13

Gum++ jest niewielkim pudełkiem, wymiarami zbliżonym do paczki papierosów. Waży 131 g. Czuć go w ręku. Aby uzmysłowić Wam, ile to jest, to jest właśnie mniej więcej tyle, o ile jest lżejszy najnowszy iPad Air od swojego poprzednika.

Gum++ nie jest wprawdzie wykonany z metalu, ale z bardzo dobrej jakości plastiku. Ten egzemplarz, który trafił do naszej redakcji, jest w kolorze srebrnym i idealnie imituje aluminium. Dostępne są jeszcze kolory czarny i biały.

igh res_1

Na wierzchu obudowy znajduje się przycisk testujący poziom naładowania oraz 5 diod LED. Na węższych bokach umieszczono złącza USB – pełnowymiarowe do podłączania urządzeń do ładowania i micro USB do naładowania samego Gum++.

Gum++ ma baterię o pojemności 6000 mAh. Jest to dosyć duża wartość, porównując konkurencję – oczywiście „markową”. Testy ładowania, jakie przeprowadziłem w wypadku iPhone’a, były bardziej niż zadowalające. Spokojnie mogłem swój telefon naładować trzy razy do 100%.

DSCF2165

W wypadku iPada niestety nie było już tak dobrze. Naładowany na full Gum++ potrafił zasilić rozładowanego iPada od 0% do maksymalnie 35%. Ale po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że iPad ma baterię o pojemności ponad 11k mAh, a po drugie – więcej prądu potrzeba na samym początku ładowania. Jakbym ładował go powiedzmy od 10%, to prawdopodobnie osiągnąłbym spokojnie 50% naładowania.

DSCF2167

Gum++ jest pancerny z wyglądu i takim wydaje się być faktycznie. Chodził ze mną i wyjeżdżał w ostatnim czasie w wiele miejsc i wszędzie się sprawdził. Nie traktowałem go delikatnie. Kładłem w różnych miejscach, a nawet rzucałem – nie porysował się ani nie połamał.

Zewnętrzna bateria jest w dzisiejszych czasach obowiązkowym akcesorium, w które powinien zaopatrzyć się każdy użytkownik smartfona lub tabletu. Na rynku jest mnóstwo tego typu urządzeń, ale warto kupić takie, które jest porządnie zaprojektowane i wykonane, do którego bez stresu podłączymy nasze kosztujące często parę tysięcy gadżety. Takim produktem na pewno jest Just Mobile Gum++, pod warunkiem, że zaakceptujecie jego cenę.

gh res_2

Producent: Just Mobile

Produkt: Gum++

Plusy:

  • solidne wykonanie
  • duża pojemność względem wielkości urządzenia
  • możliwość ładowania iPada

Minusy:

  • iPada naładował tylko do 35%
  • wysoka cena

Cena: 79,95 EUR

Ocena: 5/6

0

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o