iMagazine

Bezstratny streaming muzyki w WiMP

05/12/2013, 16:08 · · · 1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasz partner działu Cała Muzyka wprowadza usługę, która rewolucjonizuje rynek muzyki „w strumieniu”. Do tej pory to źródło muzyki kojarzyło się z niską jakością teraz diametralnie się to zmienia, a to za sprawą możliwość odsłuchu muzyki w najwyższej, bezstratnej jakości oferowanej przez pliki FLAC. Zapisy na konta testowe już trwają na stronie www.wimp.pl/hifitest. Polecamy

Podczas Europejskich Targów Muzycznych, które odbywały się w dniach 30.11-01.12.2013 w Warszawie, WiMP zapowiedział wprowadzenie w Polsce abonamentu HiFi. Najprawdopodobniej usługa zostanie udostępniona już w pierwszym kwartale 2014 roku. Jej cena nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że będzie atrakcyjna. – Usługa działa od ponad miesiąca w Skandynawii oraz Niemczech i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. – mówi Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego oddziału WiMP. – Nareszcie fani mogą słuchać muzyki w najwyższej, bezstratnej jakości. Szczególnie cieszy nas to, że w porównaniu do kont Premium, niemal dwukrotnie wzrosła liczba odsłuchów muzyki klasycznej i jazzu. Proces przenoszenia ponad 20 milionów plików FLAC trwał kilka miesięcy i zakończył się pełnym sukcesem.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Tomasz2D napisał(a):

Co ciekawe urządzenia Apple karmią strumieniem ALAC, a nie FLAC:

„ALAC & AIRPLAY – We chose to go with Apple Lossless (ALAC) on iOS devices. Simply because it is native support and this saves us a lot of potential heartache in the future. Disk space is always cheaper than a lot of issues. With ALAC onboard, AirPlay also works like a dream. A very good way of getting lossless from your iPhone or iPad to the stereo.”

Więcej informacji tutaj http://magazine.wimp.no/2013/09/wimp-hifi-lossless-music-streaming/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK