iMagazine

Dodatkowe rozdzielczości ekranu w OS X Mavericks

05/12/2013, 22:35 · · · 5

W systemach przed OS X 10.9, w ustawieniach Monitorów można było wybrać skalowane rozdzielczości ekranu. W najnowszym systemie zostało to ukryte.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Ukrytą rzecz można jednak odkryć i tak jest również tym razem. Jeśli chcemy zobaczyć więcej dostępnych rozdzielczości musimy w Preferencjach systemowych wybrać Monitory.

Następnie wciskamy klawisz Alt i klikamy słowo Skalowana.

Voilà! Mamy teraz do wyboru więcej rozdzielczości.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Robert Stachnik napisał(a):

super to ja poproszę odpowiedz na moje pytanie z „zarządzanie energii” czemu mam w najnowszym modelu iMac zarządzanie z MacBooka ?

Artur napisał(a):

Przeciez to jest standardowe z OSX a nie tylko macbooka, masz tu gdzies slowo o baterii?

rycek napisał(a):

Gdzie jest opcja uśpij komputer po ustalonym czasie?

Artur napisał(a):

Dodatkowe rozdzielczosci w macbooku, nie-retinie sa kompletnie bezuzyteczne. Na LCD sens ma tylko jedna rozdzielczosc – Natywna :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK