iMagazine

Pierwsze wrażenia: Folia iCarbons dla iPad Air

09/12/2013, 09:30 · · · 4

O zabezpieczaniu naszych urządzeń pisaliśmy wielokrotnie. Ja osobiście jestem zwolennikiem rozwiązań, które jak najmniej ingerują w wygląd, a już przede wszystkim takich, które nie powiększają i nie robią cięższymi naszych urządzeń. Przy poprzednim iPadzie jakiego miałem, zdecydowałem się na założenie na tył folii iCarbons. Teraz też się nad tym zastanawiałem, a że nadarzyła się ku temu okazja, to szybko z niej skorzystałem.

Folia wykonana jest z tworzywa, które dostarcza 3M. Fakturą imituje włókno węglowe i stąd jest nazwa – iCarbons. Folia jest gruba, bardzo dobrej jakości, łatwo się nakleja, a gdy się ją zdejmie, nie zostawia śladów. Protip – jeśli zachowamy papier, na którym była naklejona do transportu, to możemy po zdjęciu ją tam przykleić i jak najdzie nam po jakimś czasie ochota, będziemy mogli ponownie ją wykorzystać.

Po naklejeniu mamy dostęp do wszystkich złączy, przycisków, mikrofonów i aparatu. Od razu uprzedzam, że nie są niestety zabezpieczone rogi iPada. iCarbons nie przeszkadza w używaniu Smart Covera.

Folia sprzedawana jest w trzech wersjach – sam tył, sam przód oraz przód i tył. Ja wybieram zawsze sam tył, bo zależy mi tylko na ochronie pleców.

Po doświadczeniach z iPadem 3, na którym miałem ją naklejoną od nowości, mogę być pewny, że nie porysuję sobie obudowy.

Folia dostępna jest na stronie producenta w cenie ok 19,95USD. iCarbons wysyła paczki do Polski.

Dziękuję Tomkowi Brzozowskiemu z Wydawnictwa Insignis za podesłanie mi folii.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

SSebastian napisał(a):

„mogę być pewny, że nie porysuję sobie obudowy” – spoko, Norbert da radę ;)

Dokeshi napisał(a):

Miałem bardzo podobną folię na iPhona. Niestety musiałem ja zdjąć bo strasznie osłabiała sygnał wifi dochodzący do smartphona. Nie zauważyłeś czegoś takiego? Podoba mi się i kupiłbym ja na rMini ale jak ma być tak samo to szkoda kasy.

Darek napisał(a):

Dzięki za info. Kupuję tył dla białego Air’a o nazwie Brushed Aluminum. Też lubię i cenię sobie taką dyskretną ochronę tabletu, gdzie sprzęt wizualnie nadal wygląda świetnie. Kiedyś korzystałem z podobnych folii marki dbrand inc, ale oni obecnie nie mają jeszcze oferty dla iPada Air.

Bartosz Mazur napisał(a):

Nie widać  :( :D

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK