iMagazine

Wyświetlanie ukrytego paska narzędzi w Safari

15/12/2013, 21:25 · · · 1

W Safari w iOS 7 wprowadzono automatyczne ukrywanie paska narzędzi, dzięki czemu wyświetlana jest nieco większa powierzchnia strony. Znikający rząd przycisków można wyświetlić ponownie na kilka sposobów.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Najwygodniejszym sposobem na wyświetlenie paska narzędzi jest dotknięcie ekranu przy dolnej krawędzi. Nie musicie się obawiać, że przypadkiem wybierzecie link – kilkanaście rzędów dolnych pikseli jest zawsze nieaktywnych, by w razie potrzeby wyświetlić pasek narzędzi.

1

Drugą metodą jest dotknięcie górnej krawędzi ekranu – strona zostanie przewinięta do samej góry, ale jednocześnie wysunie się dolny panel z przyciskami.

Ostatni sposób to przewinięcie strony w górę, niekoniecznie do jej początku. Przyciski pojawiają się automatycznie.

Źródło: Cult of Mac


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Tom Carrot napisał(a):

Powinniście zaznaczyć ze to jest metoda dla iPhona bo na iPadzie nie ma dolnego paska

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK