iMagazine

mBazaar – Apple dla każdego – nie tylko resellerzy i Allegro!

18/12/2013, 10:06 · · · 5

W świecie IT niewiele jest firm, których premiery budzą ogromne emocje i kontrowersje. Na ich czele od samego początku stoi Apple, którego prezentacja nowych modeli staje się rok rocznie największym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem branży technologicznej. Wraz z kolejną premierą, w użytkownikach Apple rośnie silna potrzeba wymiany starego sprzętu na nowy.

ekran1

Zabójcze ceny!

Choć gigant z Cupertino nigdy nie słynął z budżetowych rozwiązań, każdy jego produkt bije rekordy sprzedaży. Jak to możliwe? Poza zwiększającym się rynkiem konsumenckim coraz prężniej rozwija się handel używaną elektroniką. Posiadacze poprzednich generacji iUrządzeń dziś, chętniej niż kiedykolwiek, decydują się na szybką sprzedaż swojego sprzętu i wymianę na nowszy egzemplarz. Takie zachowanie popłaca; nowy model potrafi kosztować nawet ponad średnią krajową pensję, a sprzedając jego poprzednika zyskuje się w łatwy sposób pieniądze na pokrycie znacznej części planowanego wydatku.

ekran2

Aukcje i co jeszcze?

Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście tradycyjne portale aukcyjne. Miejsca będące rajem dla kupujących okazywały się jednak nie raz zmorą dla drugiej strony. Wystawione na licytacje przedmioty potrafiły „wisieć” tygodniami w serwisie nie budząc żadnego zainteresowania. Brakowało na naszym rynku prostej platformy oferującej skup produktów, a zarazem nienarażającej sprzedawców na dodatkowe koszty związane z prowizją lub transportem.

ekran3

Unikatowy model działania.

W tym miejscu, w odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników, powstał serwis mBazaar.pl. Jego ideą jest maksymalne ułatwienie klientom dostępu do ich ulubionej marki, a także ugruntowanie pozycji Apple w Polsce. Dylematy użytkowników „jabłka” związane z decyzją, czy sprzedać swój telefon lub tablet by zastąpić go nowszą generacją, mogą zniknąć raz na zawsze. Już teraz, bez wychodzenia z domu i bez żadnych problemów, są oni w stanie wycenić swój egzemplarz w ciągu kilku chwil. Wystarczy podać numer seryjny urządzenia (identyfikujący wiek i parametry techniczne sprzętu) oraz udzielić odpowiedzi na kilka pytań odnoszących się do jego stanu fizycznego. Dodatkowo niedługo uruchomiona zostanie gałąź sprzedaży używanych urządzeń, która pozwoli na równie szybki zakup czy wymianę sprzętu.

ekran4

Gwarancja braku ryzyka!

W internecie nie trudno upolować okazję. Miłośnicy wszelkiego typu gadżetów, nie tylko tych z owocem na obudowie, przeszukują sieć w poszukiwaniu wyjątkowo tanich ofert, które niestety coraz częściej okazują się nieuczciwe. System weryfikacji sprzedającego na podstawie wystawionych mu komentarzy nie gwarantuje stuprocentowej pewności. Choć niska cena jest często najważniejszym argumentem decydującym o zakupie, świadomi klienci wolą nie ulegać pokusie. To właśnie z tego powodu serwis mBazaar.pl zdecydował się na kooperację tylko z zaufanymi partnerami. By jednak nie robić z bezpieczeństwa pustego sloganu na platformie wykorzystano najnowsze systemy ochrony transakcji oraz postawiono na ścisłą współpracę z policją, ograniczając tym samym ryzyko obrotu sprzętem nielegalnego pochodzenia.

ekran5

Rosnące potrzeby konsumentów zmuszają przedsiębiorców do wprowadzania zmian w swoich modelach biznesowych. Dynamicznie rozwijający się rynek technologii nie pozwala jednoznacznie w chwili zakupu sprzętu ocenić na jak długo nam on posłuży. Dlatego w 2013 roku z inicjatywy grona bliskich znajomych z wieloletnim doświadczeniem sprzedażowym powstała firma mBazaar Polska pozwalająca na bezproblemowy obrót elektroniką użytkową z Cupertino. Bez względu na to czy naszym celem jest sprzedaż starego sprzętu, zakup czy chęć wymiany na nowy, wszystko sprowadzono tu do jednego, nadrzędnego celu – prostoty działania.

Kontakt dla mediów: 730 700 330 | e-mail | WWW

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
dawg0rMichałMichał KostrzyńskiWiktorKlaus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaus
Gość
Klaus

hahahaa
za imaca z tego roku 3-6 miecy 32 Gb Ramu, 512 ssd zapłacimy ci 6 237,00 zł
wew jabcu sklepie 14 459,01zł myślę że mają świetlaną przyszłość.

Michał Kostrzyński
Gość

Pomyślałem dokładnie to samo. Wszystkim, dosłownie wszystkim bardziej się będzie opłacało sprzedać którekolwiek z tych urządzeń na chociażby Alledrogo.
Mojego iPhone’a wyceniło na niecałe 800 zł. Sprzedaję go za 1300 zł za parę dni. Gdzie tu sens, gdzie tu logika? Chyba tylko desperaci się na to rzucą.

dawg0r
Gość
dawg0r

Kpina, oferuja mn. polowe wartości nowego urządzenia. Dla przykładu mój miesięczny iPad Air, wersja basic – 1320zl.
Dziękuje.

Wiktor
Gość
Wiktor

Screeny z windowsa? ;)

Michał
Gość
Michał

Ilośc wykrzykników w podtytułach przeraża….