iMagazine

Folder w folderze w iOS 7

23/12/2013, 22:44 · · · 11

iOS 7, podobnie jak poprzednie wersje umożliwia porządkowanie aplikacji w folderach. Jak jednak wiadomo, nie można oficjalnie tworzyć katalogów wewnątrz istniejących folderów. Istnieje na to pewien trik.

Być może jest to bug (choć niektórzy pewnie powiedzą, że to jedna z funkcji), który pozwala na opisaną wcześniej czynność. Polega on na dotknięcie folderu i niemal natychmiastowe dwukrotne wciśnięcie przycisku Home (w celu wywołania widoku uruchomionych aplikacji). Jeśli wykonamy to z dobrą prędkością, wszystkie aplikacje będą się trząść (co normalnie służy do ich przenoszenia lub usuwania), natomiast nasz folder będzie lekko powiększony, poszarzały i nieruchomy. W tej sytuacji wystarczy, że otworzymy inny folder, złapiemy ten poprzedni i przeciągniemy na wolne pole. Dla ułatwienia poniżej umieszczam film przedstawiający, jak wszystko wygląda w praktyce.

W ten sposób możemy zagnieżdżać foldery w folderach. Aby natomiast umieścić w takim ukrytym katalogu jakąś aplikację musimy w tym przypadku postępować jak z opisywaną metodą zagnieżdżania folderów.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

MacAztek napisał(a):

Zajefajny TIP!!!!!!!!!!!!!

Maciej Skrzypczak napisał(a):

;)

MacAztek napisał(a):

Szkoda tylko że nie widać wew folderu, tak jak ikonek w folderze głównym

Kings Bounty napisał(a):

Na ipadzie rewelacja !! dzięki Wielkie za ten trik :)

Macredaktor napisał(a):

Pewnie w najbliższej aktualizacji to naprawią, ciekawe co się stanie ze ‚schowanymi’ aplikacjami ;)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Ten bug/feature istnieje już od pierwszych bet iOS 7. :)

Fabian K. napisał(a):

Próbowałem kilkanaście razy i niestety mnie się nie udało :/

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Musisz w tym samym momencie dotknąć folder i dwa razy wcisnąć szybko przycisk Home. Mi też nie zawsze udaje się za pierwszym razem. :)

Lokinpl napisał(a):

Przez ten i podobne błędy trików jest więcej. Ja dzisiaj zniknąłem sobie ikonę Facebooka. Reset pomaga i ikona wraca na ekran.

Tomek O. napisał(a):

I raczej ukrywanie to nie wynik możliwości, a ewidentnej luki w strukturze nawigacji i interfejsu użytkownika. Tworzenie katalogu w katalogu to również wynik luki (a nie ukryta opcjonalność). P.S. Od razu widać że windowsiarski temat, użytkownik Macowy zawsze używa logicznych i poprawnych nazw: katalog a nie folder. Foldery są na windozie (niby już dawno tak super dostosowanej dla polskich użytkowników. Tiaaaaa… Sytuacja tutaj mówi sama za siebie).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK