iMagazine

Wrzucanie dowolnych plików do iCloud

23/12/2013, 18:32 · · · 1

Wraz z przemianowaniem MobileMe na iCloud, Apple usunęło aplikację iDisk, która pozwalała na przetrzymywanie dowolnych plików w chmurze. Program iClouDrive przywraca taką możliwość.

iClouDrive to darmowa aplikacja na Maka, stworzona przez Zibity Software. Jest kompatybilna z OS X 10.7.2 oraz nowszymi. Jej działanie jest bardzo proste – po instalacji na dysku tworzony jest katalog iClouDrive. Jego zawartość jest na bieżąco synchronizowana z iCloud, więc pojawia się na wszystkich innych komputerach, na których również używamy tego programu oraz zalogowaliśmy się (w aplikacji) tym samym Apple ID. Pojemność dysku ograniczona jest jedynie miejscem, które pozostało nam w iCloud.

W celu usunięcia programu należy najpierw oczyścić katalog iClouDrive z plików, i to na wszystkich komputerach. W przeciwnym razie dane będą wciąż znajdować się w iCloud. Dopiero później można usunąć aplikację.

Osobiście pozostanę przy Dropboksie, który dostępny jest zarówno na OS X, jak i na iOS. Gdyby jednak brakowało komuś miejsca, to iClouDrive stanowi niezłą alternatywę.

Program dostępny jest bezpłatnie na stronie Zibity Software: link

Źródło: Cult of Mac


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK