iMagazine

Pięć przydatnych funkcji QuickTime Player

28/12/2013, 13:43 · · · 3

QuickTime to prosty odtwarzacz multimediów, jednak oferuje sporo możliwości. Zapoznanie się z niektórymi funkcjami sprawia, że korzystanie z tej aplikacji jest dużo wygodniejsze.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Przewijanie w przyspieszonym tempie

Jeżeli chcemy przewinąć fragment odtwarzanego filmu z podglądem, wystarczy przytrzymać przez 5 sekund wciśnięty przycisk odtwarzania/pauzy. Wyświetlony zostanie suwak, który umożliwi przewinięcie materiału w wybranym kierunku z odpowiednią prędkością. Po puszczeniu przycisku myszy odtwarzanie zostanie wznowione z normalną prędkością. Możemy też wykorzystać kombinację klawiszy. Po wciśnięciu odtwarzanie przyspieszy dwukrotnie, kolejne wciśnięcia spowodują dalsze zwiększanie tempa. Po puszczeniu przycisków odtwarzanie będzie cały czas przyspieszone.

1

Edycja wideo

Po wciśnięciu kombinacji przycisków + E QuickTime uruchomi edytor filmu. Oferuje on kilka prostych funkcji, takich jak przycinanie oraz dzielenie wideo.

3

Przewijanie

Najprostszym sposobem na przewinięcie filmu jest przesunięcie suwaka odtwarzania w dowolne miejsce. Jeżeli chcemy zrobić to bardziej precyzyjnie, możemy skorzystać z przycisków strzałek. Pozwalają one na przewijanie nagrania klatka po klatce.

Odtwarzanie wstecz

Aby film został odtworzony do tyłu, wystarczy wcisnąć kombinację + . Wcześniej można przeskoczyć do jego końca za pomocą kombinacji + (analogicznie + przewija film do samego początku).

Utrzymanie okna z filmem na wierzchu

Jeśli zdarza się Wam jednocześnie oglądać film i zaglądać do innych aplikacji, możecie wymusić utrzymywanie okna QuickTime na wierzchu. Aby to zrobić, należy wejść do menu Widok i wybrać z niego opcję Zawsze na wierzchu.

5

Źródło: TUAW


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Marcin napisał(a):

Nagrywanie ekranu, przechwytywanie wideo z urządzeń podłączonych przed Thunderbolt, nagrywanie z wbudowanej kamery, a nawet przekonwertowanie plików .mts :)

Kris napisał(a):

Możesz Marcin powiedzieć gdzie jest funkcja przekonwertowania plików mts?

Marcin napisał(a):

Osobiście używam do tego Mpeg Streamclip’a. Można też zaimportować plik do iMovie i przerobi nam te .mts’y. W Quicktime masz opcje Plik -> Eksportuj -> wybrana rozdzielczość

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK