Mastodon

Radio ZET popłynęło…i to grubo [aktualizacja]

62
Dodane: 10 lat temu

Okazuje się, że aplikacja 12 days of gifts którą Apple co roku daje nam, użytkownikom na święta, w tym roku jest…przygotowana dla słuchaczy Radia ZET. Co więcej – codziennie ROZDAJĄ, jak rozumiem z opisu “wspólnie”, inny prezent…

Czy to jakiś żart? Ktoś to czytał przed opublikowaniem, czy w Radiu ZET uważają, że ludzie są jak pelikany, które łykają wszystko, nawet cegły? Ręce opadają…

Jeśli nie wierzycie, to strona jest po tym adresem. A jakby coś miało się w temacie zmienić, to udostępniamy zrzut ekranu wykonany przed chwilą (28.12.2013, 18:09).

radiozet_wtf2

Komentarze są do Wasze dyspozycji, bo mi już ręce opadły i nie chce się pisać co o tym sądzę…

[Aktualizacja]

Na wspomnianej stronie został zmieniony tekst i brzmi on teraz:

“iTunes przygotował dla Was specjalne świąteczne upominki.”

Nie można było tak od razu? Nie byłoby zamieszania…

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 62

Radio zet, dzięki za super książkę! I za możliwość podciągnięcia się w języku angielskim (bo w takim języku jest ta książka… no ale to przecież wiecie)

btw. szkoda tylko, że ja miałem dzisiaj: “Lonely Planet’s Best in Travel 2014 by Lonely Planet”

Jesteśmy jedynym radiowym partnerem iTunes w Polsce i jako jedyni mamy prawo publikować to na naszej stronie, także przyłączając się do zabawy. Od wielu miesięcy tylko w Radiu ZET można także wygrywać kody do iTunes. Nie rozumiem oburzenia…
Proponuję najpierw posłuchać radia, a później szukać problemów.
Pozdrawiam, Marcin Wojciechowski Radio ZET

Ale ta aplikacja nie jest specjalnie dla waszych słuchaczy i wy tego nie rozdajecie. To jest dla wszystkich posiadaczy sprzętu Apple i to iTunes (Apple) rozdaje te rzeczy a nie wy.

Wszystko rozchodzi się o formę wypowiedzi. Aplikacja nie jest dla Waszych słuchaczy, ale dla WSZYSTKICH posiadaczy urządzeń z iOS, nie tylko w Polsce. Jakbyście inaczej sformułowali tekst nikt by się nie przyczepił, a tak niesmak pozostaje, bo ludzie, w szczególności w tym środowisku,
są inteligentni. Szybko łapią jak coś nie gra i błyskawicznie wytykają błędy i próbę zrobienia z nich idiotów.

Czyli z tego wpisu należy rozumieć, że Radio ZET jako partner akcji współfinansuje te prezenty? W innym przypadku nie widzę możliwości żeby przypisywanie sobie cudzych zasług było uczciwe…
Proszę również o wyjaśnienie tytułu “radiowy partner iTunes”, którym się posługujecie. W jakim programie partnerskim Apple bierzecie udział?

Odwrotnie ten układ polega na tym, że to apple płaci radiu zet za te reklamy (dokładnie o takiej treści w jakiej się pojawiają).

Poza tym nie ma, tam żadnych prezentów.

Hmm… Czyli rozumiem, że jeśli skrobnę teraz szybkiego maila do Apple z zapytaniem o to, czy przygotowali 12 days dla Radia ZET i czy radio ZET rozdaje prezenty, to nie będziecie mieli szybkiego telefonu z europejskiej centrali? Nie wspominając już o interpunkcji… (tak, hejt). BTW, informację o 12 days może publikować każdy, na każdej stronie, w dowolnym medium. Apple nawet zachęca. Zamiast się głupio bronić, wystarczy odrobinę zmienić wpis i będzie git. Kiepski PR.

Proszę nie kusić – nie jestem złym człowiekiem ;-) Raczej wydaje mi się, że macie tam wyjątkowo kiepskiego tłumacza z angielskiego. Ale nie wykluczam, że ktoś się wkurzy i napisze, a Apple jest znane z bardzo szybkiej reakcji w takich przypadkach. Wystarczy zmienić w tym wpisie dosłownie trzy słowa.

No nie bądźcie tacy, to byłby dobry PR :D

Pani Kingo, cały konkurs, slider i banner był akceprowany przez Apple muszę zupełnie prywatnie Państwu napisać, że sam jestem “applowcem”, ale jednak bardziej zdystansowanym ;)

My nie możemy być bardziej zdystansowani, bo trafiłeś do gniazda nadgryzionych jabłek – w sam środek kwatery głównej ;-) Możliwe, że Apple ma kiepskich tłumaczy z polskiego – nie jest powiedziane, że nie. Koniec końców jednak, ten tekst NAPRAWDĘ brzmi fatalnie i burzy krew w żyłach każdego macusera. Krew nie woda, mleko matki Apple :-)))

Widzę bufona. Jakie radio tacy widać pracownicy.

A promocja na prezerwatywy w Rosmanie to też dla słuchaczy radia Zet ? W warzywniaku na osiedlu jest promocja na pomarańcze… śmiało napiszcie na swojej stronie, że to dla słuchaczy radia zet… nie ma jak podpiąć się pod czyjeś promocje :-) Nędza !!!!

Nie jestem słuchaczem Radia ZET,ale też pobrałem ten prezent.
Jak mam teraz oddać,żeby antyterroryści nie wpadli do mnie o 6 rano?
Wyślę plik na dyskietce na adres radia i będzie ok?

Już do Ciebie puka Załoga G i miś kolabor… ;)

Aaa a a aa Radio bZdeeet – pierdzielona komercja… Już dawno ich (i tej żółto niebieskiej stacji) nie słucham… Wolę bardziej cywilizowane stacje radiowe
Czekajcie – zaraz będą ludzi nabijać w butelkę – “wyślij sms za 3,50 a my ci damy “kod” do iTunes…” hahahaha
Ale się ubawiłem

Maciek, i po co gadasz takie głupoty? Słuchałeś? Kody do iTunes’a są za darmo do pobrania ze strony Radio ZET bez żadnych SMS. Takie bezmyślne gadanie oby gadać, shejtować. Nie słuchasz to się nie wypowiadaj, bo nie masz racji.

Eeeeee a od kiedy to my na TY jesteśmy Panie Marcinie?
To, że traktujecie tak swoich słuchaczy, to nie oznacza że możecie traktować tak nas !!!

Panie Macieju, oto fragment netykiety “w dyskusjach, zwłaszcza na forach internetowych zwracamy
się po nicku lub imieniu jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym
nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do nas „per
ty”, a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania
takiej bezpośredniej formy.”
Jeżeli jest Pan urażony przepraszam, proszę się nie obawiać, jestem tu pierwszy i pewnie ostatni raz, ale denerwuje mnie, kiedy ktoś podejmuje niemerytoryczne, niepodparte faktami dyskusje i obraża słuchaczy popularnej stacji radiowej. Nie życzę sobie tego, dziękuję. Pozdrawiam, jeżeli ma Pan ochotę na dalszą dyskusję zapraszam na mój facebook, nie zamierzam jej tu kontynować, ponieważ jest niemerytoryczna.
Mam nadzieję, że Pan zrozumie. W razie wątpliwości proszę pisać do Biura Obsługi Słuchacza Radia ZET lub Apple.

Wszystko co miałem do napisania (również poniżej) – już napisałem. Z koncernami się nie dyskutuje – bo i po co?!

Jeżeli nie ma się argumentów to w ogóle nie powinno się dyskutować proszę Pana. to raz, po drugie nie jestem koncernem, mam na imię Marcin. Jeżeli Państwa to uspokoi to propozycja konkursu, przedmiotu dyskusji (nagrody specjalnie dla Słuchaczy Radia ZET) jak i partnerstwa wyszła ze strony firmy Apple. Dobrego Roku.

[cytat]Jeżeli Państwa to uspokoi to propozycja konkursu, przedmiotu dyskusji (nagrody specjalnie dla Słuchaczy Radia ZET) jak i partnerstwa wyszła ze strony firmy Apple. Dobrego Roku.[koniec cytatu]
Hmmm jakoś nie mogę tego doczytać na stronie Apple ani Radia Zet…

To są informacje wewnętrzne, które zupełnie niepotrzebnie tu udostępniam ;) chyba z szacunku do użytkowników sprzętu, którego używam, tak powinienem zakończyć dyskusję. Odsyłam Państwa do Apple i Biura Obsługi Słuchacza Radia ZET. Pozdrawiam, bez odbioru. Muszę przedstawić na antenie listę iTunes ;)

O, właśnie! Więc to nie pierwszy raz, kiedy ktoś sobie “przywłaszcza” prezenty od Apple ;)

Nikt sobie nic nie przywłaszcza. Apple za takie reklamy płaci to takie ma.

Trzeba być skończonym idiotą aby się na takie chwyty reklamowe nabierać.
Na tym właśnie polega strategia tej firmy aby każdemu się wydawało, że reklama skierowana jest tylko do osoby przeglądającej tą jedną konkretna stronę i tylko teraz w tej chwili – aby z tej niebywałej okazji skorzystać musi natychmiast lecieć do sklepu i kupić jakiś chiński gadżet z ich logo po cenie 10 krotnie wyższej niż bez tego logo.

Do Pana Marcina Wojciechowskiego:
Wystarczyłoby sprostować, że to jest dla każdego usera Apple a nie tylko – jak piszecie – dla słuchaczy Radia ZET. Jest to celowe wprowadzanie ludzi w błąd.
I proszę nie mówić, że tak nie jest. Jak byłoby inaczej – nikt nie podniósł by larum !

Gdzie jest napisane, że prezenty są wyłącznie dla słuchaczy Radia ZET? Jest informacja, że prezenty są dla Słuchaczy Radia ZET (także) o czym informujemy na antenie propagując akcję, kompletnie nie rozumiem tego jak to Pan napisał “larum”. Od chyba roku codziennie rozdajemy kody, prowadzimy wspólne akcje, za chwilę na antenie przedstawiam ranking najczęściej kupowanych w iTunes plików, wspólna akcja.

“iTunes przygotował dla słuchaczy Radia ZET specjalne świąteczne upominki.”

A jak to Pan zinterpretuje ?

Prawda jest taka, że użyte sformułowanie sugeruje, że TYLKO dla słuchaczy tegoż wspaniałego radia, a wcale tak nie jest. wystarczy wejść w appstore i tam niemal na 1 pozycji jest 12 days of gifts.
O ile mi wiadomo apple nie udostępnia swoich programów dla firm do prywatnego użytku także sugeruję zmienić treść wpisu.

Informacja w pewnym zakresie wprowadzała ludzi w błąd, albo innymi słowy – wykorzystywała ich niewiedzę. Po wprowadzeniu poprawek na stronie, wszystko wygląda zdecydowanie lepiej, a skoro wprowadzono zmiany treści na waszej stronie, to myślę, że coś musiało być z nią nie w porządku. Rozumiem argumenty, o partnerstwie między Radiem ZET a Apple i proszę nie zrozumieć mnie źle, ale taka dyskusja była “włożeniem kija w mrowisko”. Zamiast obustronnej chęci wyjaśnienia sprawy, zaczął się hejt i próba wzajemnego wyprowadzenia się z równowagi. Szkoda, że akurat tu, na iMagazine, gdzie poziom komentarzy raczej jest wysoki.

Niestety owe Radio ZET to chyba obecnie najgorsze radio serwujące papkę muzyczną od rana do wieczora i prowadzący którzy na siłę starają się być bliżej słuchaczy a są co raz bliżej dna z głupkowatymi tekstami. Wcale się nie dziwię temu postępowaniu, przecież Radio ZET to potęga i specjalnie dla nich iTunes robi promocje a to tylko przypadek że każdy może ten sam produkt pobrać z iTunes. Na znak protestu nie pobieram :) Radia słuchałem jak pracował Pan Janusz Weiss, to jest prawdziwy dziennikarz.

Dołożyć trzeba do tego eterowego chłamu eremef…
Dlatego słucham Trójki – tam przynajmniej chłamu nie ma i panuje kultura

Bo Trójka nie nadaje bzdur. Pokazuje je tylko w reklamie.

Nie chciałem tego pisać, ale zgadzam się z Tobą w 100%. Jednak są jeszcze dobre stacje radiowe, a nie papkowe 24 h/dobę.

Wiesz… ich (te papkowe stacje) mało interesuje jak ich odbieramy. U nich nie liczy się człowiek jako człowiek tylko $$$
Zrobić koncert wielki, zaprosić Dodę czy innego Bednarka – przywiązać ludzi do siebie…

Z tego co pamiętam to rok czy dwa lata temu Onet reklamował tą aplikacje jako ich ? Może rzeczywiście mają jakąś umowę podpisaną. Albo to zwykłe żerowanie na naiwności.

Zabawna dyskusja. Owszem, RadioZET niefortunnie sformułowało treść na swojej stronie, ale straszenie ich Apple, wycieczki osobiste i ogólna “spina” jest straszną dziecinadą.

Najgorsze jest to, że nie chcą się przyznać do popełnionego błędu. Reprezentujący ich tutaj prezenter twardo broni ich racji.

Bo ma rację. Za taką treść apple zapłaciło.

A to że reklama skierowana jest do naiwniaków to nie ma znaczenia dla pracownika który ma reklamować dany towar.

To zaraz ogłoszą, że promocja na pomarańcze w Lidlu to także specjalna oferta dla słuchaczy Radia Zet, podobnie jak wiosenna promocja na opony letnie u pana Zdiśka… też specjalnie dla Radia Zet… nawet odpuszczenie grzechów… też radia Zet…. żałosne żebraki co muszą się podpiąć pod cudze promocje….

Również przyłączam się do oburzonych!!! Jak można napisać coś takiego!!! Sam mam iPhone, Mac-a i nie życzę sobie rozdawania prezentów słuchaczom Radia ZET. Jestem zrozpaczony i nie zasnę dziś z pewnością!!! Chyba poczytam te wypasione czasopismo iMagazine, gdzie po raz 1435 dowiem się jakie powinienem kupić aplikacje po zakupie nowego magicznego isprzętu!!! Aaaa i jeszcze posłucham Nadgryzionych, to się dowiem z 367 razy jak “coś się wydaje” redaktorom. Radio Zet poprawcie się naprawdę!!! Zaiste trafiliście na teren iMasochistów…:D

Dostałem odpowiedź od radia Zet

“Akcję w Polsce promujemy na życzenie iTunes, jako ich wyłączny partner radiowy. Dostępność aplikacji przez naszą stronę jest przywilejem wyłącznie partnerów, co jest ukłonem w stronę słuchaczy Radia ZET. Uwagi przekażemy do iTunes, jeżeli według słuchaczy jest to mylące sformułowanie. Pozdrawiamy i polecamy korzystanie z darmowych kodów do iTunes w programie iTunes Express, które już w pełni są specjalnym prezentem dla naszych słuchaczy

No przygotowali dla wszystkich, w tym słuchaczy Radia Zet. Nie napisali, że specjalnie i w sądzie to by mogło wystarczyć… co ja gadam, jakby Apple się przyczepił to zwolniłoby się trochę częstotliwości :)

BTW Dzisiaj na 12DoG otrzymałem “Księżniczkę z lodu” Lackberg. Nic w tym złego, ale dostałem tą samą książkę po polsku od MSN (Microsoft!) rok temu za to, że wziąłem gazetkę Metro od jakiegoś żula w Krakowie. Tu M$ wygrał.

Nie chcę być grinchem i psuć zabawy w kopanie zetki ale ten komunikat to trochę taki format często na świecie w podobnej sytuacji używany zobaczcie:
Virgin Radio -> http://montreal.virginradio.ca/iTunes/12DaysofChristmas.aspx
Capital fm -> http://www.capitalfm.com/win/itunes-12-days-christmas/

I to nie jest trudno znaleźć, nie rozumiem oburzenia niektórych tutaj, szczególnie, kiedy gość który prowadzi tę audycję grzecznie wyjaśnia skąd taki komunikat itd. Przecież skanu umowy która reguluje kwestie reklamy nie wrzuci ;)

Fajnie, że zmienili, ale mam wrażenie ze nie dlatego, że się zgadzają z argumentami przedstawionymi tutaj ale dlatego by uspokoić dyskusję. Bardziej na efekt obliczone działanie.

Btw. radia Zet słucham tylko… a w zasadzie to wcale nie słucham i nawet darmowe kawałki mnie do niego nie przekonają ;)

Pozdr.
Rukasz