iMagazine

Monitorowanie wykorzystania zasobów CPU

31/12/2013, 17:31 · · · 7

Monitor aktywności informuje o szczegółach wszystkich procesów systemowych. Jedną z jego funkcji jest wyświetlanie okien lub ikon z informacjami odnośnie aktualnego obciążenia CPU komputera, dysku oraz sieci.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku uruchamiamy Monitor aktywności. Teraz klikamy na ikonie aplikacji w Docku prawym przyciskiem i wybieramy pozycję Ikona w Docku. Z rozwiniętego menu wybieramy interesującą nas opcję. W zależności od wyboru, ikona Monitora aktywności zmieni się w odpowiedni wskaźnik.

1

Drugim sposobem na stałe monitorowanie aktywności CPU jest wybranie z menu pozycji Monitory, a następnie zaznaczenie opcji Wykorzystanie CPU lub Historia CPU. Okna te mają domyślnie przypisane wyświetlanie zawsze na wierzchu, mogą też funkcjonować niezależnie od siebie, w przeciwieństwie wskaźnika umieszczanego w Docku.

2

Źródło: Tips and Tricks in Mavericks


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Paweł Grzybek napisał(a):

Wszytko jasne, jest to seria 101 ale chyba oczekiwałem czegoś więcej niż zmiany ikony w dock z której na dobrą sprawę za dużo się nie dowiemy :( Podpowiem co by mnie interesowało jako czytelnika imagazine…

– Czym jest kernel_task
– Do czego służ i co oznaczają kolumny w oknie naszego monitora aktywności w zakładce CPU
– przedstawienie alternatywnych aplikacji dzięki którym mamy wgląd co się dzieje z CPU naszego Maca
– jak odciążyć nasz komputer z zasobożernych procesów

Bartosz Jasiówka napisał(a):

Clean my mac

Paweł Grzybek napisał(a):

Tak, używam, super aplikacja.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK