iMagazine

Usługa do tworzenia zabezpieczonych archiwów

03/01/2014, 14:33 · · · 1

OS X nie pozwala na proste tworzenie archiwów zip, zabezpieczonych hasłem. Możliwe jest to dopiero za pośrednictwem Terminala. Dzięki Automatorowi można jednak utworzyć usługę, która błyskawicznie utworzy taki plik.

Zaczynamy od uruchomienia Automatora, a następnie wybrania utworzenia nowej usługi. Następnie do głównego pola programu przeciągamy usługę Uruchom AppleScript i w jej polu wpisujemy poniższy kod:

Teraz uzupełniamy górną sekcję według poniższego wzoru:

1

Zapisujemy usługę, a następnie sprawdzamy jej działanie. Po zaznaczeniu w Finderze jednego lub kilku plików i katalogów wybieramy ją z menu kontekstowego. Zostaniemy poproszeni o podanie nazwy archiwum, a następnie o wprowadzenie hasła. Jeżeli wszystko działa prawidłowo, to po otwarciu utworzonego archiwum zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła.

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

rycek napisał(a):

Tego mi brakowało w OS X.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK