iMagazine

Podmiana tła Notatek w OS X

10/01/2014, 20:24 · · · 2

Notatki to jedna z nielicznych aplikacji obecna w Mavericks, która się mi nie podoba. Konkretniej zaś – tło notatek kompletnie nie pasuje do reszty systemu. Można to jednak samodzielnie naprawić.

Zaczynamy od zamknięcia aplikacji Notatki. Przechodzimy do Findera i wciskamy kombinację Command+Shift+G, by wywołać pole Idź do katalogu. Wpisujemy w nim poniższą ścieżkę i zatwierdzamy.

/Applications/Notes.app/Contents/Resources

Teraz kopiujemy plik paper.tiff na Biurko. Następnie otwieramy skopiowany przed chwilą plik  w dowolnym edytorze grafiki i modyfikujemy według własnego uznania. Zapisujemy go, a następnie w katalogu aplikacji zmieniamy nazwę oryginalnego pliku paper.tiff.

2

Kopiujemy do katalogu programu zmodyfikowany plik paper.tiff – konieczne będzie uwierzytelnienie poprzez podanie hasła administratora.

3

Teraz można już uruchomić Notatki i cieszyć się poprawionym wyglądem aplikacji.

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

rycek napisał(a):

Ja mam wrażenie, że tło w Notatkach jest z Windowsa 98.

Dariusz Okon napisał(a):

Bardzo prosty a przydatny mod – od razu po zmianie tła oko się cieszy ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK