iMagazine

Usuwanie powiadomień – jak powinno wyglądać

10/01/2014, 10:01 · · · 16

Jednym z powodów, dla których robimy JailBreak na naszych iUrządzeniach jest usprawnienie ich działania. W przypadku elementów, które aż się proszą o modyfikację, w czołówce z pewnością można wymienić Centrum Powiadomień w widoku Wszystkie.

Znajdujące się we wspomnianym miejscu powiadomienia informują nas o wydarzeniach, które być może ominęliśmy, bądź „trzymamy w pamięci”. Co do ich użyteczności nie mamy chyba większych zastrzeżeń. Inna sprawa, gdy przychodzi do usuwania tych powiadomień. W iOS 7 wygląda to koszmarnie – najpierw musimy dotknąć krzyżyka, który następnie zmienia się w przycisk usuwania informacji i dopiero wtedy znikają. Musimy przy tym pamiętać, że powiadomienia są pogrupowane według poszczególnych aplikacji. Ileż to razy się już tak podwójnie nawciskaliśmy przycisków? Dlaczego nie można było tego rozwiązać przy pomocy jednego przycisku? Może chodziło o uniknięcie sytuacji, w których przypadkowo byśmy usunęli powiadomienia? Wydaje mi się to mało prawdopodobne ze względu na rozmiar wspomnianego krzyżyka.

Jeśli podzielacie moje zdanie, to z pewnością ucieszy Was, korzystających z dobrodziejstw JailBreaku, że w Cydii pojawiło się nowe narzędzie – NCSingleTapClear, które usuwa powiadomienia danej aplikacji jednym przyciskiem.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

pskrobol napisał(a):

Szukam też jakiegoś pomysłu na to, w jaki sposób z klawiatury radzić sobie z powiadomieniami na OS X. To każdorazowe machanie gładzikiem małego krzyżyka jest na tyle zniechęcające w szczególności na 27”iMac’u, że od dawna powiadomienia po prostu zalegają u mnie w nieskończoność.

Marzy mi się, abym mógł jakimiś skrótami klawiaturowymi odznaczać pojedyncze powiadomienia i oraz całe bloki tych powiadomień.
Ma ktoś jakiś pomysł na to?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Postaram się dziś puścić artykuł na ten temat, także bądź czujny. ;)

pskrobol napisał(a):

Dzięki. Włączam pełną inwigilację :)

pskrobol napisał(a):

Jestem czujny od 5 dni :) czy coś przegapiłem?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Nie przegapiłeś. :) Po prostu nie znalazłem tyle czasu na opisanie tego, ale już się poprawiłem. Wpis puszczony wczoraj → https://imagazine.pl/2014/01/15/sterowanie-centrum-powiadomien-za-pomoca-klawiatury/

Piotr Skrobol napisał(a):

Dzięki. Dobra robota

Rafał Zaczyk napisał(a):

jedno z rewelacyjnych rozwiązań które daję nam sam jailbreak. Ja sam korzystam z wielu udogodnień i to muszę dodać do mojej listy świetnych narzędzi i usprawnień. Osobiście również polecam: PasswordPilotModoki (iOS 7) z repo: repo.insanelyi.com które dodaje nam możliwość wpisania w ustawieniach hasła do appstore i mamy potem je cały czas zapamiętane.

lordkrychu24 napisał(a):

Czy jest jakiś tweak który usuwa zakładkę „nieodebrane”?

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Nie spotkałem się jeszcze z takim.

Michal napisał(a):

NcAllOnly

lordkrychu24 napisał(a):

Dzięki :)

Leesiuu napisał(a):

czy tylko mi nie działa pogoda w CP po jb?

Paweł Gierszewski napisał(a):

Leesiuu -> tez nie mialem pogody w cp po jb. Pomoglo dopiero reset ustawien :-)

No chyba ze masz lokalzacje dla pogody wylaczoną to wtedy nie masz jej w cp ale o tym to pewnie wiesz

Kamil napisał(a):

Szukam progrmu z cydii typu WeKillBackground, sluży do zamykania wszystkich programow pracujacych w tle, swietny tweak, tylko nie wyszedł na IOS 7 ma ktoś jakiś zamiennik??

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Zobacz sobie SwitchSpring. Zamyka wszystkie aplikacje przez przejście do widoku Multitask i „wyrzucenie” ekranu HomeScreen. Pojawia się menu, z którego możesz zrobić Respring albo zamknąć właśnie aplikacje.

Kamil napisał(a):

Super dzięki o to właśnie chodziło! :D

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK